مقالات

اقامت آلمان 2019

اقامت آلمان به روش های مختلفی قابل دریافت است تا فرد بتواند به عنوان یک شهروند عادی در این کشور مدرن به ادامه ی کار و زندگی مشغول شود. افراد زیادی متقاضی اخذ اقامت آلمان هستند و با توجه به شرایط خود می توانند از روش های مختلفی در این زمینه بهره ببرند. راه های قانونی که برای این کار وجود دارد می تواند به این افراد کمک کند و هر کدام که برای آن ها راحت تر است برگزیده شود. در این مقاله به بررسی این روش ها می پردازیم

 

اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل

یکی از روش هایی که دانش آموزان و دانشجویان رشته های مختلف می توانند از آن برا اخذ اقامت آلمان بهره ببرند، اگر فرد از یک موسسه آموزش عالی آلمان فارغ التحصیل شود پس از 2 سال می تواند اقامت آلمان دریافت کند. همچنین دانشجویان نیز پس از اتمام تحصیل خود می توانند به دنبال کار بگردند و از این شرایط برای دریافت اقامت این کشور اقدام کنند. البته شغل این افراد باید شرایط لازم را که شامل تأمین هزینه های مورد نیاز برای امرار معاش فرد است داشته باشد.

افرادی که فارغ التحصیل رشته های خاص هستند یا رزومه ای برجسته و حرفه ای دارند می توانند از این طریق برای اقامت کشور آلمان را دریافت کنند. علاوه بر این موارد افراد با استعداد درخشان نیز پس از 6 سال اقامت در این کشور می توانند تابعیت این کشور را دریافت کنند. شرایط دیگری مانند تحصیل 6 ساله فرد در مدارس آلمان، یا فارغ التحصیل شدن در یکی از مدارس و حتی داشتن پدر و مادر که اقامت آلمان دارند می تواند به اخذ اقامت دائم این افراد کمک کند.

برخی از دانشگاه های آلمان به صورت رایگان دانشجو پذیرش می کنند که می توان از این دانشگاه ها برای دریافت اقامت و تحصیل در این کشور نیز بهره برد.

 

اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج

یکی از روش هایی که اقامت آلمان را می توان دریافت کرد، ازدواج با یک شهروند آلمانی است. این افراد باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشند. همسر یک شهروند آلمانی می تواند پس از 3 سال تابعیت کشور آلمان را دریافت کن. البته این فرد باید حداقل 2 سال نیز با همسر خود زندگی کند. این شرایط برای افرادی که قصد زندگی در این کشور را دارند یا می خواهند با فردی آلمانی زندگی خود را ادامه دهند گزینه ای مناسب و راحت است.

 

اخذ اقامت آلمان از طریق کار

افرادی که شرایط کاری خوبی را می توانند در این کشور داشته باشند، نیز مورد پذیرش جمهوری فدرال آلمان هستند. این کشور جذب متخصصان در رشته های خاص که مورد نیاز آن ها است را مورد استقبال قرار می دهد. افرادی که دارای تجربه ی کاری بالایی در زمینه ی مدیریت هستند، دانشمندان، مدرسان حرفه ای، اساتید دانشگاه های، کارشناسان علمی و افرادی از این قبیل نیز به راحتی می توانند در کشور آلمان اقامت دریافت کنند و جزو شهروندان این کشور باشند.

همچنین کارمندان و کارشناسان با سمت مدیریتی خوب و تحربه ی بالا نیز در بین این افراد قرار می گیرند. البته باید حداقل دستمزد آن ها از حدی بالاتر باشد تا بتوانند اقامت آلمان دائم خود را به راحتی اخذ کنند.

این افراد باید یک سری شرایط مانند داشتن قرارداد کاری، 33 یا 21 ماه کار در کشور آلمان و توانایی صحبت به زبان آلمانی را هم داشته باشند.

 

اخذ اقامت آلمان با اشتغال زایی

یکی از روش های اخذ اقامت در کشور آلمان، اشتغال زایی در این کشور با شرایط خاصی است که در زیر آن ها را بررسی می کنیم:

⦁ کسب و کاری که فرد در این کشور راه می اندازد، مورد نیاز کشور آلمان باشد یا بتواند در اقتصاد این کشور تاثیر بالایی داشته باشد.

⦁ فرد باید بتواند با تأییدیه کتبی اثبات کند که سرمایه یا وام بانکی کافی برای ایجاد اشتغال در این کشور را دارد.

⦁ حداقل برای اقامت آلمان از طریق اشتغال زایی باید 2500 یورو سرمایه گذاری کند.

با داشتن این شرایط، فرد می تواند پس از 5 سال از شروع سرمایه گذاری خود در کشور آلمان، اجازه ی اقامت در این کشور را دریافت کند و به عنوان یک شهروند شناخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 12 =