اقامت و تابعیت

اقامت فرانسه 2019

دریافت اقامت فرانسه طی چند سال اخیر مبدل به یکی از پر طرفدار‌ترین روش‌های مهاجرت به اروپا شده‌است و درخواست ها برای اقامت این کشور بشدت بالا رفته‌است. دریافت اقامت فرانسه و حق شهروندی این کشور سبب می‌گردد که فرد درخواست‌کننده از تمامی حقوق و مزایای یک تبعه فرانسه نظیر حق رای و به بهره‌مندی از خدمات همگانی برای کلیه شهروندان بهره‌مند شود . برای به دست آوردن اقامت کشور فرانسه طرق مختلفی موجود است نظیر :

راه های دریافت اقامت فرانسه

دریافت اقامت فرانسه از روش ازدواج

دریافت اقامت فرانسه از روش به دنیا آمدن یا متولد شدن در خاک این کشور

دریافت اقامت فرانسه از روش سپرده گذاری و ثبت کمپانی و امور تجارت

دریافت اقامت فرانسه از روش روادیدِ تحصیلی و تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه

دریافت اقامت فرانسه از روش تابعیت مضاعف

دریافت اقامت فرانسه از روش پناهنده شدن  در کشور فرانسه

دریافت اقامت فرانسه از روش ازدواج با شخصی که اقامت فرانسه را دارد

 

اقامت فرانسه توسط ازدواج

یکی از روش‌های دریافت اقامت در واقع ازدواج  با شخصی می‌باشد که تابعیت فرانسه را داشته و در واقع شایسته ترین , مطمئن‌ترین , و سریع‌ترین راه و روش برای به دست آوردن اقامت کشور فرانسه نسبت به سایر طرق محسوب می‌شود . این روش اقامتی تقریبا می‌توان گفت 6 ماه تا یکسال طول کشیده و برای موفقیت در این روش یعنی اقامت فرانسه بایستی دو موضوع  مهم و اساسی را به دولت فرانسه ثابت نمایید تا اقامت را دریافت کنید :

اول اینکه ازدواج شما حقیقی و واقعی بوده و سند سازی نکرده‌اید و میان شما و همسرتان  ارتباط حقیقی و واقعی در جریان است

دومین موردی که باید اثبات کنید این است که شرایط مالی دست‌کم یکی‌از زوجین برای آغاز زندگی مناسب . کافی بوده  و کلیه مدارک نشان‌دهنده  تمکن مالی  را به اداره مهاجرت فرانسه ارائه نماید . باید اضافه کرد که  برای اینکه بتوانید از تمام ﺣﻘﻮق ﺷﻬﺮوﻧﺪي در فرانسه استفاده کنید باید بدانید که , صرفا داشتن اقامت کشور فرانسه کفایت نکرده و فردی که از روش ازدواج می‌خواهد اقامت فرانسه را دریافت کند می بایست ملیت یا تابعیت این کشور را هم بدست آورد.

 

برای تبدیل اقامت در فرانسه از روش ازدواج به ملیت فرانسه بایستی شرایط زیر احراز شود:

  1. 4 سال از ازدواج و زندگی زناشویی زوجین با یکدیگر گذشته باشد .
  2.  اگر متقاضی با همسر خود در بیرون از فرانسه یعنی خارج از خاک فرانسه ازدواج کرده است باید ازدواجتان در اداره ثبت مدنی فرانسه به ثبت رسیده و تایید شود .
  3. در حالتی که نتوانید به مراجع رسمی در خاک فرانسه این موضوع را مشخص و شفاف کنید که 3 سال به صورت دائمی در فرانسه زندگی کرده‌اید و در این ۳ سال پیوسته سکونت داشته اید می بایست 5 سال از زمان ازدواجتان بگذرد یعنی از ازدواج با همسر ۵ سال باید گذشته باشد .

 

اقامت فرانسه از روش ولادت در خاک این سرزمین

یکی دیگر از شرایط اخذ اقامت در فرانسه تولد فرزند می‌باشد . دریافت کردن اقامت تمامی کشورها از این شیوه تابع ضابطه خاک و خون بوده و از آن تبعیت می‌کند .باید گفت ضابطه خاک به مقوله‌ای گفته می‌شود که اگر فردی در کشوری متولد شود اقامت و/یا ملیت آن کشور به وی اعطا می‌شود . در خصوص ضابطه خون هم باید گفت که بدین معنا است : در شرایطی‌که والدین تابعیت یک کشور را دارا باشند, فرزند متولد شده نیز تابع و/یا مقیم آن خاک به حساب می آید.

باید گفت فرانسه یکی از کشورهایی است که به سادگی دریافت اقامت آن به کمک روش ضابطه خون امکان‌پذیر بوده و میسر است . یعنی در‌صورتی‌که یکی پدر و مادر یا این که هردوی آنها فرانسوی باشند , فرزند خویش به خویش تبعه فرانسه به حساب می آید , البته در‌حالتی که نوزاد و فرد متولد شده از والدین غیر فرانسوی یعنی افرادی که تابعیت فرانسه را ندارند در خاک کشور فرانسه متولد شود صرفا تحت شرایط به خصوصی این امکان را دارد تا اقامت را بگیرد.

این شرایط عبارت‌اند از:

در‌صورتی‌که پدر و مادر نوزاد تابعیت کشورهایی را داشته  باشند که قبل از مستقل شدن دولت زیر حمایت فرانسه بوده‌اند .

در صورتی که فرد متولد شده قبل از 1 ژانویه 1994 در فرانسه متولد شده باشد .

در‌صورتی‌که نوزاد پس از 1 ژانویه 1994 در خاک فرانسه به دنیا آمده باشد در سن 18 سالگی این امکان را دارد تا برای اقامت فرانسه مبادرت نماید .

چنانچه شخص در سن 16 سالگی برای دریافت اقامت فرانسه به اداره مهاجرت درخواست داده باشد.

در‌حالتی که شخص از زمانی که 11 سال داشته به میزان 5 سال به شکل همیشگی و مستمر در فرانسه حاضر بوده باشد می‌تواند در سن 18 سالگی جهت دریافت اقامت اقدام را انجام دهد .

 

اقامت فرانسه از روش سرمایه‌ گذاری و ثبت کمپانی

یکی دیگر از طرقی که به دریافت اقامت در فرانسه منجر خواهد شد , سپرده گذاری و ثبت کمپانی و به طور کلی امور تجاری و اقتصادی در خاک فرانسه می‌باشد که طرفداران بسیاری را دارد. در واقع باید گفت اگر یک فرد که توان مالی مناسبی دارد در فرانسه یک کسب و کار راه‌اندازی کند و  یا یک مغازه اداره مهاجرت فرانسه برای فرد مذکور یک ویزای یک ساله صادر خواهد کرد . این روادید شده که یکسال اعتبار دارد تا مدت 5 سال , به صورت سالیانه برای فرد تمدید میشود و بعد از گذشت 5 سال از تمدید سالانه , اداره مهاجرت به فرد سرمایه گذار اقامت 10 ساله را اعطا کرده که‌این اقامت می تواند به اقامت فرانسه به شکل دائم تبدیل شود

 

مراحلی که بایستی جهت بهره‌مندی از دریافت اقامت به روش سپرده گذاری در فرانسه انجام داده تا اداره مهاجرت ویزای کوتاه مدت صادر نماید:

درخواست یک ویزا برای مدت کوتاه به اداره مهاجرت فرانسه.

رفتن به کشور فرانسه و مراجعه به یک بانک و باز کردن حساب بانکی.

فرد به کشور ایران بازگشته و سپس به اداره مهاجرت فرانسه درخواست ویزای بلند مدت یعنی مقدار  6 ماه را بدهد.

واریز پول از خاک ایران به حساب بانکی افتتاح شده در بانک فرانسوی.

رفتن مجدد به فرانسه , یافتن جایی برای سرمایه گذاری و امضای یک قول نامه, سپس درخواست کردن روادیدِ یک ساله از اداره مهاجرت, و اخذ رسید اقامت یک ساله از اداره پلیس  فرانسه.

تاسیس کردن یک کمپانی تجاری به کمک رسید درخواست اقامت و آغاز کردن تجارت .

تحویل دادن مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت یک ساله از دولت بعد از تاسیس کمپانی و یا شرکت تجاری .

تمدید نمودن اقامت به میزان 5 سال و سپس دریافت اقامت 10 ساله  در خاک فرانسه.

 

اقامت از روش روادیدِ تحصیلی

دریافت اقامت از روش روادیدِ تحصیلی یکی دیگر ‌از روش‌های پرطرفدار و محبوب بین دانشجویان بوده که هر ساله افراد زیادی توسط آن به فرانسه وارد می‌شوند. اما اقامت از روش ورود به مراکز آموزشی در فرانسه بدین معنی نیست که فرانسه به دانشجویان از بدو ورود به آنان ویزای دائم می‌دهد .

باید این نکته را بیان کرد که دانشجویانی که فراتر از 4 الی 5 سال در فرانسه مشغول تحصیل و زندگی بوده‌‌اند, بعد از اتمام تحصیلات خود از طرف اداره مهاجرت اجازه دارند 1سال برای یافتن شغل مربوط به فن و یا رشته تحصیلی خویش جستجو کنند. بعد از یافتن شغل مورد نظر می بایست برای اخذ اجازه کار درخواست دهند و امضای کارفرمای مورد نظر خود را هم پیوست نمایند سپس جهت اقامت دائم درخواست خود را ارسال کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + سیزده =