اقامت و تابعیت

اقامت کانادا 2019

دریافت اقامت کانادا از طریق کار، تحصیل، ازدواج و سرمایه گذاری میسر می باشد. افرادی که می خواهند جهت دریافت اقامت کانادا اقدام نمایند، باید شرایط اولیه خود را در نظر بگیرند و از طریق یکی از راه های دریافت اقامت کانادا، درخواست خود را ارسال نمایند و اقامت کانادا را به صورت موقت یا دائمی بدست آورند.

 

اخذ اقامت کانادا

برای ورود به کشور کانادا راه های متفاوتی وجود دارد. برای دریافت ویزای موقت و کوتاه مدت اقامت کانادا، باید ویزای توریستی که مدت آن زیر 6 ماه است را دریافت کنید.

برای داشتن اقامت دائمی و بلند مدت کانادا باید کارت اقامت دائمی که به آن پی آر کارت نیز گفته می شود را دریافت کنید که مدت آن حداقل 6 ماه است و راه های متفاوتی برای دریافت این نوع اقامت وجود دارد. این کارت برای مدت حداکثر 5 سال صادر می شود و پس از پایان یافتن زمان آن شخص می تواند با ارائه تقاضانامه مجدد و اثبات اینکه وی در طول زمان 5 سال در کانادا اقامت داشته است، اقامت خود را تمدید کند.

 

راه های دریافت اقامت کانادا

⦁ یکی از راه های دریافت اقامت کانادا، تولد فرزند در خاک کانادا است که از طریق آن می توان برای فرزند پاسپورت کانادایی گرفت و همین امر سبب می شود که شانس پدر و مادر کودک برای دریافت اقامت دائم کانادا افزایش یابد.

⦁ شما می توانید با ازدواج با شخصی که شهروند کانادا است، اقامت کانادا را به صورت دائمی دریافت کنید.

⦁ شما می توانید از طریق کار ویزای کاری کانادا را دریافت کنید و به صورت موقت اقامت کانادا را بدست آورید . پس از مدت گذشت یکسال از کار کردن شما در خاک کانادا، می توانید پرونده ای جهت دریافت اقامت دائم کانادا تشکیل دهید که شانس شما را برای دریافت اقامت دائم کانادا افزایش می دهد.

⦁ یکی از راه های دریافت اقامت دائم و سریع کشور کانادا، دریافت اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری است که مبلغ سرمایه گذاری حدود200000 دلار است. از طریق سرمایه گذاری دولت کانادا به شخص و همراهان وی اقامت دائمی را اعطا می کند.

⦁ شما می توانید از طریق دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه های کانادا، اقامت کانادا را بدست آوردید. با داشتن معدل بالا و مدرک زبان و یک رزومه قوی می توانید به راحتی از یکی از دانشگاه های کانادا پذیرش بگیرید و از طریق ویزای تحصیلی به صورت موقت در کانادا ساکن شوید. البته پس از زمان پایان ویزای تحصیلی با داشتن شرایطی می توانید برای دریافت ویزای دائم کانادا اقدام نمایید.

⦁ شما می توانید از طریق دریافت ویزای تحصیلی از یکی از کالج های کانادا، برای فرزندتان اقامت موقت بگیرید و شما نیز ابه عنوان قیم وی همراه وی به کانادا بروید. دریافت پذیرش از کالج های کانادا خیلی راحت تر از گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا است.

⦁ یکی از مرسوم ترین راه هایی که بسیاری از افراد برای دریافت اقامت کانادا از آن استفاده می کنند، پناهندگی در کشور کانادا است. برای دریافت پناهندگی کشور کاناد شما باید یک کیس پناهندگی ارائه دهید که در آن دلیل شما برای اقامت کانادا باید مشخص و قانع کننده باشد.

⦁ اگر شخصی شهروند کشور کانادا باشد می تواند برای اعضای خانواده خود که شامل همسر، فرزند، پدر، مادر و برخی از اعضای نزدیک فامیل است، درخواست اقامت کانادا را نماید.

⦁ شما می توانید از طریق خود اشتغالی نسبت به دریافت اقامت کانادا اقدام نمایید. در واقع فرد خود اشتغال باید با توجه به تجربه های خود بتواند پس از ورود به کانادا شغلی را ایجاد کند که از طریق آن بتواند هزینه های زندگی خود و خانواده اش را پرداخت نماید.

 

مزایای دریافت کارت اقامت دائم

⦁ افرادی که دارای کارت شهروندی کانادا( پی آر) هستند می توانند به صورت آزادانه در کانادا زندگی کنند و به تحصیل و کار کردن مشغول شوند.

⦁ افرادی که دارای کارت پی آر هستند می توانند از بسیاری از مزایای حقوق شهروندی کانادا مانند بیمه درمانی رایگان برخودار شوند.

⦁ افراد دارای اقامت دائم کانادا می توانند در انتخابات ریاست جمهوری کانادا رای بدهند.

⦁ با داشتن پاسپورت کانادایی، شخص می تواند به 172 کشور دنیا به صورت آزادانه رفت و آمد نماید و به مدت 6 ماه بدون داشتن ویزا در آمریکا زندگی کند.

⦁ با داشتن پاسپورت کانادایی شخص می تواند در کانادا حساب بانکی شخصی داشته باشد.
داشتن پاسپورت کانادایی مزایای بیشماری دارد که شخص می تواند با دریافت اقامت کانادا از همه آنها بهره مند شود.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =