پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان، از آموزش عملی و با کیفیت عالی و از شهرت عالی بین المللی بهره می برد. آموزش پزشکی در آلمان به شبکه ای از بیمارستان ها، دانشگاه ها، موسسات تحقیقاتی و شرکت های تجاری یکپارچه شده است. بنابراین تدریس، مراقبت از بیمار و تحقیق، یک کلیت یکپارچه را تشکیل می دهند که هر کسی به ویژه دانشجویان از آن بهره مند می شوند.

آلمان، همانند هر جای دیگری در جهان، فرصتی عالی برای فارغ التحصیلان در رشته پزشکی فراهم می کند، فرصت هایی از جمله: اشتغال در یک بیمارستان یا به طور کلی، در حوزه تحقیقات، در صنعت، در خدمات بهداشت عمومی یا در مدیریت مشاوره و غیره .

علاوه بر کیفیت عالی خود در امر آموزش پزشکی، روند پذیرش نسبتا آسان و به خوبی سازماندهی شده است، همچنین هزینه های تحصیلی رایگان؛ دوره های آماده سازی و پیش پزشکی و سیاست های کشور آلمان دانشجویان پزشکی بین المللی را برای ادامه تحصیل (در برنامه های کارشناسی) و یا آموزش های عالی پزشکی (برنامه های لیسانس عالی بین المللی) جذب می کند که به چشم انداز شغلی عالی منتهی می شود. زبان تدریس در همه دانشگاه های پزشکی آلمان، زبان آلمانی است.

کارشناسی در رشته پزشکی در آلمان

طبق قوانین آموزش آلمانی، دوره کارشناسی پزشکی 12 ترم تحصیلی (6 سال) تمام وقت است: این شش سال شامل: مرحله پیش پزشکی، مرحله اول (پیش پزشکی: 2 سال) و مرحله دوم بالینی (3 سال) و یک سال عملی است.

مرحله پیش پزشکی: 2 سال

دو سال اول مرحله پیش پزشکی بر موضوعات علمی پایه نظیر فیزیک، شیمی و زیست شناسی، و نیز موضوعات پیش پزشکی سنتی اصطلاحات پزشکی / تعلیمات مقدماتی، آناتومی / آناتومی عصبی، روانشناسی پزشکی و جامعه شناسی، فیزیولوژی و بیوشیمی تمرکز می کند.

در طول ترم های تحصیلی 3 و 4 سمینارهای یکپارچه ارائه می شود که در آن، موضوعات علوم پایه مربوط به معاینات بالینی و معاینه کردن بیماران و اقامت تمام روز در بیمارستان تدریس می شود.

کمک های اولیه به عنوان یک دوره در دانشگاه های آلمان ارائه نمی شود. از اینرو، دانشجویان باید برای شرکت در چنین دوره ای در یک موسسه شناخته شده خارج از دانشگاه به طور فردی و قبل از اولین آزمون سراسری، اقدام نمایند. مراقبت از بیمار بخشی از این مطالعه را تشکیل نمی دهد. با این حال، دانشجویان باید ترتیبی دهند که از سه ماه قبل از ثبت نام در اولین آزمون سراسری در محیط بیمارستانی حضور داشته باشند.

تحصیل در رشته پزشکی در مرحله بالینی: 3 سال

اتمام موفقیت آمیز اولین آزمون سراسری لازمه پذیرش در بخش بالینی برنامه دوره کارشناسی در پزشکی است. سال اول در این مرحله شامل دوره هایی در زمینه های بالینی عمومی و همچنین یک دوره جامع در معاینه بالینی و روش های معاینه عمومی در زمینه های عملی و غیر عملی است. بخش بالینی واقعی در نیمه دوم بخش مطالعات بالینی اتفاق می افتد.

این فعالیت ها بر اساس دانش هایی که در ترم های قبلی به دست آورده اند، تکیه می کنند. دانشجویان ارتباط مستقیم با بیماران را افزایش داده و با زمینه های مختلف تخصصی آشنا می شوند. دوره های بالینی شامل ویزیت بیماران و تمرینات عملی در بخش بیمارستان است. معمولا بخش عملی و سمینارها در یک بلوک همراه با تدریس در یک ترم تحصیلی است.

در طی دو ترم اول تحصیلی در مرحله بالینی، تدریس دروس تئوری در حدود دو سوم در تمام کلاس ها کاهش یافته و در ترم های 3 تا 6 در این مرحله تا حدود 25% کاهش می یابد. در طی سال آخر مرحله بالینی، کلاس های تئوریکی بیشتر به یک روز در هفته به صورت داوطلبانه محدود می شوند.

صرف نظر از این تغییرات، رژیم کلی در آموزش و پرورش، اجباری بودن در بخش ها در شیفت صبح، 5 روز در هفته است و بعد از آن حضور اجباری و داوطلبانه در سخنرانی ها و سمینارها در جلسات بعد از ظهر است. موضوعات به ترتیب محدود به یک ترم است. 22 موضوع اجباری توسط 12 موضوع متقاطع، بین رشته ای (از جمله ماژول های و روش های پزشکی جایگزین) و 5 بلوک عملی، تکمیل می شوند.

روش های تدریس و سیاست های آزمون، تحت تصمیم گیری و به اختیار خود دانشکده است. بنابراین جزئیات این طرح کلی می تواند بین دانشکده های مختلف با توجه به رشته های خاص پیش بینی شده در برنامه درسی خود متفاوت باشد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان در مرحله عملی: 1 سال

مرحله عملی با آزمون سراسری دوم به پایان می یابد. دانشجویان قبل از آزمون سراسری دوم باید در مرحله سال عملی در بیمارستان های دانشگاه، یکی از بیمارستان های آموزشی وابسته به دانشکده پزشکی یا موسسات آموزش عالی معادل آن شرکت کنند.

در این مرحله از آموزش بالینی، انتظار می رود که دانشجویان تجربه خود را گسترش دهند و دانش و مهارت های پزشکی خود را ارتقا دهند. دانشجویان یاد می گیرند که با پرونده های پزشکی رفتار کنند و کارهای پزشکی را تحت نظارت انجام دهند. مشارکت فعال در جلسات بالینی، بحث ها و کنفرانس ها یکی دیگر از جنبه های آموزش است. آموزش نظری همراه با آموزش عملی در بخش بیمارستان انجام می شود.

آموزش در مرحله عملی شامل شانزده هفته کار عملی تمام وقت در بیمارستان و یا بیمارستان آموزشی وابسته به بیمارستان است. یک روز در هفته برای تداوم تحصیلات پزشکی در سه موضوع رزرو می شود. موضوعات پزشکی و جراحی اجباری است. موضوع سوم ممکن است توسط دانشجو از طیف وسیعی از شانزده رشته مختلف انتخاب شود.

مدت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

  • پزشکی عمومی: برنامه 4 ساله (فارغ التحصیلی) و برنامه 6 ساله
  • دندانپزشکی: برنامه 5 تا 6 ساله
  • دامپزشکی: برنامه 6 ساله
  • داروخانه: برنامه 5 تا 6 ساله
  • پرستاری: برنامه 3 تا 4 ساله
  • فیزیوتراپی: برنامه 3 تا 4 ساله
  • تخصص پزشکی: برنامه 3 تا 6 ساله

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − شش =