پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان به خاطر مقرون به صرفه بودن در هزینه، آموزش به زبان انگلیسی و اعتبار مدرک دانشگاهی در بین کشورهای جهان و همچنین شرایط آسان برای تحصیل در این کشور، همیشه به عنوان یکی از اهداف دانشجویان برای ادامه تحصیل بوده است.

تحصیل در کشور مجارستان در رشته های پزشکی حدود 6 سال و در رشته دندانپزشکی حدود 5 سال  می باشد و کسانی که قصد ادامه ی تحصیل در کشور مجارستان را دارند، می بایستی حداقل مدرک دیپلم را داشته باشند.

دانشجویان رشته ی دندانپزشکی در کشور مجارستان باید ابتدا دوره ی پری مدیکال( پیش دانشگاهی پزشکی) را در یکی از کالج ها همچون اوسینا(ابن سینا) با نمره ی قابل قبول به اتمام رسانده و پس از آن به دانشگاه های این کشور ورود کنند. از دیگر شرایط خوبی که در کشور مجارستان وجود دارد، می توان به انجام کار در حین تحصیل به صورت 20 ساعت در هفته اشاره کرد که البته کمک هزینه ی نسبتا خوبی برای دانشجویان می باشد.

گفتنی است که هزینه ی اجاره مسکن در شهر بوداپست کمی بالاتر از دیگر شهرهای کشور مجارستان بوده و دانشجویان می توانند با کمی جستوجو بهترین و ارزان ترین محل سکونت را انتخاب کنند.

 هزینه ی تحصیل رشته پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

به طور کلی هزینه های زندگی در اکثر کشور های اروپایی نزدیک به هم بوده و دانشجویانی که در کشور مجارستان زندگی میکنند باید حداقل 1000یورو در ماه برای رفع نسبی نیازهای اساسی خود هزینه کنند . قابل ذکر است که هزینه های دانشگاه های پزشکی در کشور مجارستان متفاوت بوده و برای مثال هزینه تحصیل در دانشگاه سگد حدود 18000 دلار ، دانشگاه پچ حدود 16000 دلار و دانشگاه سملوایز حدود 21000 دلار  در سال میباشد .

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی مجارستان

دانشگاه پچ pecs

از جمله قدیمی ترین دانشگاه های پزشکی مجارستان به همراه کیفیت و سطح بالای آموزش در بین 300دانشگاه برتر جهان میباشد و در شهر پچ واقع شده است.

دانشگاه سملوایز  semmelweis

دانشگاه پزشکی Semmelweis بوداپست در سال 1769 تأسیس شده و دانشکده پزشکی آن قدیمی ترین و بزرگترین دانشکده در مجارستان است. به علاوه این دانشگاه دارای برنامه های آموزشی مختلف پزشکی به زبانهای انگلیسی و آلمانی مثل پزشکی عمومی، دندانپزشکی و داروسازی می باشد.

دانشگاه سگد szeged

دانشگاه سگد نیز از جمله بهترین دانشگاه ها و در بین 500 دانشگاه برتر جهان بوده و برای ورود به این دانشگاه باید در آزمون ورودی که شامل سوالات شفاهی و کتبی می شوند، با نمره ی بالا قبول شد.

مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

-اعتبار بین المللی مدارک پزشکی و دندانپزشکی مجارستان

- انجام کار حین تحصیل

-امکان سفر به دیگر کشور های اروپای با ویزای تحصیلی

- کیفیت بالای آموزش

- آموزش به زبان انگلیسی

- بیمه درمانی دانشجویی

شرایط مورد نیاز برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

- داشتن مدرک ایلتس با نمره ی 6 برای مقطع کارشناسی و 6.5 برای مقطع کارشناسی ارشد و یا نمره ی  87 تافل زبان انگلیسی

- قبولی در آزمون پایان دوره ی پری مدیکال

- قبولی در آزمون ورودی دانشگاه

-گواهی سلامت پزشکی دانشجویان

-ریز نمرات مدرک دیپلم به همراه ترجمه آن به زبان انگلیسی و یا ریز نمرات مدرک کارشناسی به همراه ترجمه به زبان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 1 =