پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

کانادا یکی از بهترین کشورها در ارائه آموزش با کیفیت در دنیا می باشد. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا جزو محبوب ترین رشته های تحصیلی در این کشور است. افراد زیادی تصمیم گرفته اند به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا مشغول شوند و دلیل آنها برای این کار استانداردهای بالای زندگی و فرهنگ مدرن و همچنین زیرساخت ها و امکانات عالی دانشگاه های کانادا می باشد.

در کانادا، دانشگاه ها و کالج ها ی پزشکی و دندانپزشکی دوره کارشناسی ارائه نمی دهند و فقط دارای دوره دکتری می باشند. بنابراین شرط اصلی ثبت نام در یک دوره پزشکی و دندانپزشکی داشتن یک مدرک کارشناسی از یک دانشگاه شناخته شده می باشد. دوره های تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی در کانادا معمولا از 3 تا 5 سال طول می کشند. این مدت به دانشگاه و پیش زمینه خود دانشجو بستگی دارد. سال اول معمولا جهت آمادگی آن دسته از دانشجویان می باشد که مدرک تجربی ندارند. برای ثبت نام در دوره چهار ساله باید یک مدرک کارشناسی بیولوژی یا تجربی داشته باشید.

رشته دندانپزشکی در کانادا دارای شاخه های زیر می باشد :

بهداشت عمومی دندان – ریشه درمانی – جراحی فک و دهان – پاتولوژی دهان – اورتودنسی – دندانپزشکی کودکان –     لثه درمانی – دندانسازی

یکی از شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا مهارت در زبان انگلیسی می باشد. همه موسسات عالی کشور کانادا این مهارت را برای دانشجویان بین المللی اجباری می دانند چرا که کیفت آموزش آنها در سطح جهانی می باشد. دانشجویان می توانند آزمون آیلتس یا تافل را انتخاب کنند. برای دوره لیسانس حداقل آیلتس 5/6 و تافل 80 و برای دوره های فوق لیسانس و دکترا حداقل آیلتس 7 و تافل 90 برای دانشجویان مورد نیاز است.

آزمون MCAT (آزمون ورودی کالج پزشکی) یکی دیگر از شرایط پذیرش در رشته پزشکی می باشد. گذراندن این آزمون در اکثر دانشگاه ها اجباری می باشد اما برخی از دانشگاه ها مانند دانشگاه اوتاوا و دانشگاه اونتاریو شمالی این آزمون را جزو شرایط خود حساب نمی کنند.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا نسبت به خیلی از کشورهای دیگر به صرفه تر می باشد. دانشجویان معمولا از 20000 تا 30000 دلار در سال خرج می کنند که شامل شهریه و مخارج زندگی می شود.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا دارای کمک هزینه هایی هم می باشد. در زیر به برخی از دانشگاه ها و موسساتی که این کمک هزینه ها را ارائه می دهند اشاره می کنیم :

وانیر کانادا – دانشگاه واترلو – دانشگاه اونتاریو – دانشگاه مانیتوبا – دانشگاه کالگری – موسسه ترودو

مزایای تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

  • آینده خود را با مدرکی بین المللی که در سر تا سر جهان مورد قبول است شکل دهید.
  • آموزش در سطح جهانی همراه با تدریس فوق العاده و زیرساخت های عالی
  • گوناگونی و تنوع رشته ها و پیشگام در تحقیق
  • تجربه غنی فرهنگی کار کردن با دانشجویان از سراسر دنیا
  • وجود کمک هزینه های تحصیلی
  • کانادا برای دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی موقعیت های شغلی فراوان همراه با حقوق عالی و همچنین یک سبک زندگی راحت و امن را فراهم می کند.

اسامی برخی از دانشگاه هایی که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی را در کانادا فراهم می کنند در زیر آمده اند :

دانشگاه Manitoba – دانشگاه Western Ontario – دانشگاه Canadian Mennonite – دانشگاه Trinity Western

دانشگاه Queen’s – دانشگاه Waterloo – دانشگاه Alberta – دانشگاه Victoria – دانشگاه Fraser Valley

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =