مقالات

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان یکی از روش هایی است که می توان به کمک آن به راحتی اقامت آلمان را دریافت کرد و در این کشور با امکانات و رفاه زیادی سکونت گزید. روش های ثبت شرکت در آلمان متعدد هستند و می توان هر کدام از این روش ها را که با شرایط فرد تناسب بیشتری دارد برگزید و از آن بهره برد. ثبت شرکت در این کشور مزایایی دارد که آن ها را نیز مورد بررسی قرار می دهیم تا در صورتی که نیاز به ثبت شرکت در این کشور دارید راحت تر اقدام کنید.

 

ثبت شرکت در آلمان و انواع آن

شرکت های مختلفی را می توان در آلمان تاسیس و ثبت کرد. با توجه به این که دریافت اقامت آلمان به روش ثبت شرکت کاری راحت است و سرمایه گذاری در این کشور نیز می تواند سودآوری خوبی داشته باشد، استفاده از این موقعیت گزینه ی مناسب برای کسانی است که می خواهند زندگی خود را ارتقا دهند.

شرکت های با مسئولیت محدود، شرکت های تابعه، شرکت با مسئولیت محدود و شراکت محدود، شرکت های شراکت محدود، شرکت های شراکت کلی، شرکت های سهامی عام، شرکت های شعبه ای و ... جزو شرکت هایی است که می توان در کشور آلمان ثبت کرد. هر کدام از این شرکت ها شرایط خاص خود را دارند.

به عنوان مثال شرکت های با مسئولیت محدود و شراکت محدود امکان استفاده از تسهیلات را هم برای شما فراهم می کند. همچنین ثبت شرکت در آلمان از نوع مسئولیت محدود باید حداقل 25000 یورو سرمایه اولیه داشته باشید.

 

مراحل ثبت شرکت در آلمان

برای این که بتوانید در کشور آلمان شرکت ثبت کنید یک سلسله مراتب را باید پشت سر بگذرانید.

⦁ درخواست اقامت بلند مدت در کشور آلمان
⦁ مراجعه به اداره بازرگانی آلمان و تحویل طرح اولیه اقتصادی که کاملاً اصولی و توجیه پذیر باشد.
⦁ دریافت تاییدیه ثبت شرکت از اداره بازرگانی آلمان
⦁ طی مراحل مربوط به شرکت با مسئولیت محدود و شراکت محدود
⦁ انجام مراحل ثبت شرکت در اداره بازرگانی
⦁ دریافت تاییدیه نهایی ثبت شرکت در آلمان

برای ثبت شرکت در آلمان یک سری مدارک نیز مورد نیاز است. این مدارک باید به هر دو زبان آلمانی و انگلیسی ترجمه شوند که شامل مدارک زیر هستند.

⦁ فرم ثبت ویزای بلند مدت برای درخواست ثبت شرکت در آلمان
⦁ آخرین مدرک تحصیلی
⦁ عکس پرسنلی
⦁ اصل شناسنامه و اصل گذرنامه دارای اعتبار
⦁ فیش حقوقی 6 ماه آخر و مدارک زبان که نشان دهنده ی آشنایی شما با زبان آلمانی و انگلیسی و تسلط حدودی باشد.
⦁ فرم و طرح کلی شرکت اقتصادی
این مدارک باید به صورت کامل تحویل سفارت آلمان داده شوند.

 

نکاتی در مورد ثبت شرکت در آلمان

برخی از کارهایی که برای ثبت شرکت انجام می دهید اصولاً اجباری نیست ولی بهتر است که به آن ها دقت داشته باشید تا با پایه های محکم تری کار و فعالیت خود را در یک کشور دیگر شروع و ادامه دهید. به عنوان مثال بیمه شرکت شما را در برابر حوادث، خطرات و تصمیم های اشتباهی که ممکن است هر کسی بگیرد بیمه می کند تا شما در شرایط مشکل ساز دچار خطر و خسارات جبران ناپذیر نشوید.

برای ثبت شرکت در آلمان می توانید هر خطری را بیمه کنید و یک نقطه مثبت و قابل اطمینان در کسب و کار خود ایجاد کنید. همچنین اگر شرکت شما بیمه باشد، راحت تر می توانید وارد مذاکره با شرکت های دیگر شوید و خیالتان از بابت کسب و کارتان راحت تر است.

یکی از موارد مهم در کشور آلمان که به صورت سخت گیرانه به این موضوع پرداخته می شود، پرداخت مالیات است. پرداخت مالیات برای کسب و کارهای مختلف در کشور آلمان تفاوت هایی با هم دارد. اگر درآمد سالانه یک شهروند آلمانی بالای 9000 یورو باشد باید به دولت مالیات بپردازد. اگر به صورت مستقل و با ثبت شرکت مستقل در آلمان کار می کنید باید در صورتی که درآمد شرکت شما بالای 25000 یورو باشد مالیات تجاری بپردازید که با مالیات عادی متفاوت است.

مالیات بر ارزش افزوده نیز برای افرادی که درآمد سالیانه شان در کسب و کارهای تجاری بیش از 17000 یورو است تعیین می شود. از این رو قبل از ثبت شرکت در آلمان باید این نکات را بدانید و آن ها را در زمان فعالیت اقتصادی خود در این کشور حتماً رعایت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 1 =