مقالات

ثبت شرکت در فرانسه

ثبت شرکت در فرانسه یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور می‌باشد که بیشتر از همه مورد توجه سرمایه گذاران می‌باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی شرایط و قوانین ثبت شرکت در فرانسه بپردازیم و اطلاعات مفیدی را در این باره برای افرادی که قصد مهاجرت به فرانسه را دارند، ارائه کنیم. در صورتی که تصمیم دارید با ثبت شرکت اقامت فرانسه را به دست آورید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید. کشور فرانسه از لحاظ اقتصادی جایگاه پنجم جهان را در اختیار دارد و این بدین معنی است سرمایه گذاری در این کشور با سود دهی مناسبی همراه خواهد بود و توجیه عقلانی دارد.

 

نتایج ثبت شرکت در فرانسه

ثبت شرکت در فرانسه نتایج متعددی را برای متقاضی به دنبال خواهد داشت که سایر روش‌های اقامتی بدین صورت نیستند. برای مثال با ثبت شرکت متقاضی می‌بایست مالیات پرداخت کند ولی در عین حال از خدمات بهداشت و درمان، حقوق بازنشستگی، کمک هزینه برای خانواده و مزایای مختلف دیگر برخوردار می‌شود. مجموعه مواردی که پس از ثبت شرکت، مالک شرکت باید به دولت فرانسه پرداخت کنند شامل: سهم امنیت اجتماعی، بیمه حقوق بازنشستگی و بیمه بهداشت و درمان و همچنین مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده می‌باشد.

 

شرایط و قوانین ثبت شرکت در فرانسه

برای شروع فرآیند ثبت شرکت در فرانسه متقاضی باید به یکی از مؤسسات Centres de Formalites des entreprises در فرانسه مراجعه کند. این موسسه اطلاعات لازم برای ثبت یک شرکت و شروع یک تجارت جدید را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. پس از بررسی شرایط و قوانین ثبت شرکت در فرانسه باید برای شرکت یک نام انتخاب شود. برای اطمینان از تکراری نبودن اسم شرکت متقاضی باید به وب سایت www.icimarques.com مراجعه کند.

حداقل میزان سرمایه برای شروع یک تجارت و ثبت شرکت در فرانسه صد هزار یورو است. پس از تأمین این هزینه متقاضی باید یک طرح توجیهی از تجارت مورد نظر خود آماده و به دولت فرانسه ارائه کند. طرح توجیهی در قالب یک فرم به نام MO باید آماده سازی شود. در صورتی که طرح توجیه اقتصادی داشته باشد، با آن موافقت می‌شود ولی در غیر این صورت متقاضی مجوز ثبت شرکت را دریافت نخواهد کرد.

 

انواع مختلف شرکت در فرانسه

شرکت‌های مختلفی در فرانسه وجود دارند که محدوده‌ی کاری آن‌ها و همچنین زمینه‌های فعالیت آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. در اینجا به معرفی برخی از آن‌ها همراه با ارائه‌ی قوانین و شرایط لازم برای تأسیس آن‌ها می‌پردازیم.

 

شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود به شرکت‌هایی اطلاق می‌شود که تعداد کارمندان آن‌ها حداقل دو نفر و حداکثر 50 نفر می‌تواند باشد. میزان سرمایه‌ی این شرکت‌ها باید در شروع کار مشخص و محدود باشد و در ذیل تمامی اسناد و مدارک شرکت قید شود.

 

شرکت تک سهامدار با مسئولیت محدود

این شرکت مختص تاجرانی است که به تنهایی کار می‌کنند و سهام‌دار آن فقط یک نفر می‌تواند باشد. این نوع شرکت‌ها محدودیتی در تعداد کارمندان ندارد ولی تصمیمات و مدیریت شرکت توسط سهام‌دار اصلی انجام می‌گیرد.

 

شرکت ناشناس

شرکت‌های ناشناس از تعدادی سهام‌دار که تعداد آن‌ها نباید کمتر از 7 نفر باشد، تشکیل می‌شوند. این شرکت‌ها توسط هیئت مدیره اداره می‌شود و اعضای هیئت مدیره شامل سه نفر است که مدیر عامل و مدیر اجرایی و ناظر آن را تشکیل می‌دهند.. حداقل سرمایه برای شروع کار شرکت‌های ناشناس 37000 یورو است.

 

شرکت سهامی ساده

شرکت‌های سهامی با حداقل دو سرمایه گذار و سرمایه‌ای بالغ بر 23000 یورو شروع به کار می‌کنند. این نوع شرکت از نظر قوانین و شرایط از دیگر شرکت‌ها منعطف‌تر است و برای کسانی که می‌خواهند اقدام به ثبت شرکت در فرانسه کنند گزینه‌ی مناسب‌تری می‌باشد.

 

شرکت مدنی و مشاغل حرفه‌ای

این نوع شرکت‌ها برای افرادی مناسب است که دارای یک تخصص حرفه‌ای هستند. برای مثال یک فیزیوتراپ برای تأسیس یک مرکز فیزیوتراپی باید اقدام به ثبت شرکت مدنی برای مشاغل حرفه‌ای کند. در این نوع شرکت، برای ثبت شرکت به حداقل دو سرمایه گذار نیاز است.

لازم به ذکر است در این نوع شرکت، سهام تمامی شرکا با هم برابر است و تمامی آن‌ها در سود و زیان شرکت به صورت مساوی سهیم هستند. این شرکت‌ها توسط هیئت مدیره متشکل از سهام‌داران اداره می‌شود و هر گونه تصمیم در مورد شرکت باید به تصویب حداکثر آراء برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + یازده =