ثبت شرکت در خارج از کشور

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری در کشور کانادا است که علاوه بر دریافت اقامت دائم این کشور می توانید از سود شرکت نیز بهره مند شوید. برای ثبت شرکت در کانادا باید از اداره فدرال کانادا مجوز تجارت را دریافت نمایید. دریافت مجوز به این دلیل است که چون شخص ثبت کننده شرکت در کانادا یک فرد خارجی است باید تحت کنترل دولت قرار گیرد. به همین منظور دولت حق سهم و منافع افراد و حق رای را در شرکت مشخص می نماید.

 

انواع شرکت ها در کانادا

برای ثبت شرکت در کانادا، ابتدا باید با انواع شرکت ها در کانادا آشنا شوید تا بتوانید به درستی شرکت خود را ثبت نمایید. شرکت ها در کانادا به سه دسته تقسیم می شوند.

⦁ شرکت مالکیت انحصاری:

در این نوع از شرکت ها مالکیت شرکت در دست یک نفر است و همه مزایا و منافع شرکت نیز متوجه شخص او می باشد. این شخص همچنین مسئول بدهی ها و ورشکستگی های شرکت می باشد و در صورت ورشکستگی شرکت ممکن است وی همه دارایی هایش را از دست بدهد.

در این نوع شرکت درآمد شخص با درآمد شرکت، هر دوبا هم جمع می شوند و ممکن است که مالیات شخص افزایش پیدا کند. این نوع از شرکت هر 5 سال یکبار نیاز به تجدید دارد و در صورتی که صاحب شرکت فوت کند، شرکت نیز منحل می شود.

⦁ شرکت سهامی:

این نوع شرکت به صورت ثبت حقوقی است و ممکن است تعداد زیادی سهام دار داشته باشد. معمولا هزینه ثبت این نوع شرکت در کانادا زیاد است اما به دلیل مزایایی که دارد، بسیاری از افراد برای ثبت شرکت در کانادا از این نوع شرکت استفاده می کنند.

این نوع شرکت در سطح استانی و کشوری می تواند تاسیس شود. مسئولیت های افراد در این نوع شرکت ها محدود است و بدهی های شرکت متعلق به اموال شخصی سهام داران نیست. دولت نیز از این نوع شرکت ها حمایت می کند و شرکت نیازی به تجدید مجدد ندارد و همیشگی است. مدیران این نوع از شرکت ها حتما باید دارای اقامت دائم کشور کانادا باشند.

⦁ شرکت شراکتی:

در این نوع از شرکت ها ،دو یا چند نفر یا هم مشارکت می کنند و سرمایه شرکت نیز بین شرکا تقسیم می شود. همچنین به هنگام امضای قراردادها باید همه سهام داران نیز حضور داشته باشند و قرارداد را امضا کنند. اگر شرکت دچار ضرر شود این ضرر ممکن است متوجه اموال شخص شرکا نیز شود.

 

قوانین ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا اگر با موضوعات جمعی و رادیویی باشد با نظارت و مالکیت از سوی دولت امکان پذیر است. همچنین برای شرکت هایی که قصد بهره برداری از برخی منابع کانادا را دارند، این منابع محدودیت هایی دارند. افراد خارجی که قصد خرید زمین برای کسب و کار خود را دارند تنها مجاز به خرید زمین هایی هستند که شامل زمین های کشاورزی و معدنی کانادا نباشند.

شرکت های سهامی نیز در صورتی می توانند بر روی زمین هایی سرمایه گذاری کنند که سهام دار و موسس اصلی شرکت یک فرد کانادایی باشد و جلسات مجمع عمومی نیز با حضور یکی از این مدیران تشکیل شود. معمولا برای ثبت شرکت در کانادا، باید مدیرعامل شرکت یک شخص کانادایی باشد و اگر شرکتی کمتر از 4 عضو هئیت مدیره داشته باشد، باید یکی از آنها کانادایی باشد.

 

مراحل ثبت شرکت در کانادا

⦁ اولین قدم برای ثبت شرکت در کانادا، دریافت مجوز لازم از دولت فدرال کانادا است و پس از دریافت این مجوز، شخص 56 روز فرصت دارد تا شرکت را تاسیس نماید.

⦁ در مرحله بعدی باید یک فرم مشارکت و اظهارنامه مالیاتی را تهیه و تنظیم نمایید و هزینه بررسی را پرداخت کنید.

⦁ در این مرحله باید نامی را برای شرکت انتخاب کنید. این نام نباید با نام دیگر شرکت های ثبت شده یکی باشد و کاملا شفاف بوده و با موضوع شرکت هماهنگی داشته باشد. فرآیند انتخاب نام بخشی از تکمیل اساسنامه شرکت محسوب می شود.

⦁ در این مرحله باید اساسنامه شرکت که شامل نوع شرکت، شرکا، میزان مشارکت و تعهدات هر فرد، تعداد شرکت وابسته، اعضای هیئت مدیره و آدرس دفتر و محل شرکت است را تهیه کنید. اساسنامه شرکت باید به دو زبان انگلیسی و فرانسه ترجمه شود.

⦁ در این مرحله آدرس و اطلاعات مدیران شرکت و همچنین وضعیت اقامتی آنها باید ارائه شود.

⦁ قراردادی با شرکت های بیمه ای برای بیمه کارکنان، کالا و خدمات باید نوشته شود.

مدیر عامل شرکت باید شخصی حقیقی و بالای 18 سال سن باشد که سوء پیشینه نداشته باشد و در طی 5 تا 7 سال گذشته سابقه ورشکستگی نیز نداشته باشد.

در برخی از ایالت های کانادا، تاسیس شرکت برای 5 سال انجام می شود و پس از گذشت 5 سال مجددا باید شرکت را تمدید نمود.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 8 =