مقالات

مهاجرت به آلمان 2019

مهاجرت به آلمان شرایط و روش های مختلفی دارد که می توان از آن ها بهره برد. استفاده از امکانات رفاهی و کاری در کشور آلمان سبب شده تا افراد زیادی برای مهاجرت به این کشور اقدام کنند. با توجه به این که هر کسی می تواند به روش های متعددی برای مهاجرت به آلمان اقدام کند، اطلاع از این شرایط به شما کمک می کند که متناسب ترین روش را با توجه به شرایط خود در نظر بگیرید.

 

شرایط و پیش نیازهای مهاجرت به آلمان

هر کدام از روش های مهاجرت به کشور آلمان دارای یک سری شرایط و الزامات است؛ اما برخی از شرایط برای تمامی کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند مشترک است.

  • داشتن بیمه سلامت

برای مهاجرت به آلمان باید بیمه سلامت معتبر دریافت کنید. این بیمه مورد نیاز برای تمامی روش ها است. بهتر است برای اخذ بیمه سلامت به یک شرکت بیمه آلمانی مراجعه کنید تا از نظر تأیید شدن بیمه ی خود در آلمان اطمینان داشته باشید.

 

  • اثبات وجود ثبات مالی

روش های مهاجرتی مختلف، دارای شرایط مالی خاصی است؛ اما در هر کدام از این روش ها شما باید ثبات مالی خود را اثبات کنید تا بتوانید به دولت آلمان اطمینان دهید که در زمان اقامت خود در این کشور می توانید هزینه های خود را تامین کنید. حتی اگر می خواهید مهاجرت کاری به آلمان را دریافت کنید، باید ابتدا بتوانید ثابت کنید که تا قبل از رسیدن به درآمد و دریافت حقوق می توانید از پس هزینه های خود برآیید.

 

  • آشنایی با زبان آلمانی

یکی از شروط اصلی برای دریافت مهاجرت به آلمان داشتن آشنایی با زبان آلمانی است که شامل موارد مختلفی است و نامگذاری آن ها نیز متفاوت است که زمان اقامت را هم می تواند میزان تسلط بر این زبان کاهش دهد.

 

  • دریافت ویزای آلمان

برای ورود به خاک اکثر کشورها باید ابتدا برای دریافت ویزا اقدام کرد. ویزای آلمان یا شینگن نیز مورد نیاز کسانی است که می خواهید برای مهاجرت به آلمان اقدام کنند. برای ورود هر چند کوتاه مدت نیز نیاز است تا ویزا دریافت شود از این رو اخذ ویزای آلمان برای افرادی که قصد مهاجرت دارند الزامی است.

 

 

روش های مختلف مهاجرت به آلمان

  • مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری: در این روش فرد یک تجارت یا کسب و کار را که مورد نیاز کشور آلمان باشد، شروع می کند.
  • اقامت در آلمان از طریق ازدواج نیز یکی از روش هایی است که افراد می توانند با یک شهروند آلمانی ازدواج کنند و از این طریق اقدام به دریافت اقامت آلمان کند. اقامت بیش از 3 سال در کشور آلمان پس از ازدواج با یک شهروند، می تواند اقامت دائم شما را به دنبال داشته باشد. البته باید درخواست اخذ ویزا و اقامت به دولت آلمان بدهید و فقط ازدواج باعث نمی شود که شما اقامت دریافت کنید.
  • ویزای تحصیلی و کاری نیز روش های دیگری را پیش روی شما قرار می دهند. افرادی که می توانند از طریق ورود به بازار کار کشور آلمان و بستن قرارداد با این کشور اقامت دائم دریافت کنند نیز تعداد زیادی دارند. همچنین محصلان در این کشور نیز می توانند به طریق مختلف اقامت بگیرند.
  • مهاجرت به آلمان از طریق تخصص: نیروی کار در کشور آلمان به اندازه ای نیست که چشم اندازهای دولت این کشور را تامین کند. از این رو برخی از رشته ها که دارای تخصص خاصی هستند و توسط دولت آلمان لیست آن ها اعلام شده است می توانند راهی برای مهاجرت به آلمان باشند. استفاده از این خدمات به کسانی که در این رشته ها دارای مدارک تحصیلی یا مدیریتی هستند کمک شایانی خواهد کرد.
  • سایر روش ها مانند پناهندگی نیز وجود دارند که می توان به کمک آن ها در طی یک پروسه زمان بر اقامت آلمان را دریافت کرد. البته روش هایی مانند پناهندگی مربوط به قشر سطح پایین هستند که از هر روشی برای اقامت استفاده می کنند و توصیه نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − چهار =