مقالات

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه یکی از موضوعاتی است که طی چند سال اخیر در حوزه مهاجرت بشدت مورد توجه و استقبال دانشجویان و تجار قرار گرفته است.  مهاجرت به کشورهای مختلف اروپایی با توجه به ویژگیها و معیارهای مشخصی صورت می گیرد و باید گفت مهاجرت به فرانسه نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. دولت فرانسه که تا پیش از این در پروسه مهاجرت از قوانین مشترک اتحادیه اروپا پیروی می کرد در سال 2018 قوانین جدیدی را در زمینه مهاجرت به فرانسه تصویب کرد.

همچنین این کشور در برخی موارد قوانین گذشته را نیز  اصلاح نموده و مورد بازنگری قرار داده است. این قوانین می تواند تا حدود زیادی بر مهاجرت به فرانسه تاثیر بگذارد.  وجود این ساز و کارهای پیچیده موجب شده است تا شرکت ها و موسسات مختلفی در زمینه مهاجرت به کشورهای اروپایی یا آمریکایی تاسیس شوند که از خدمات مشاوران و کارشناسان حقوقی معتبر و مجربی در زمینه مهاجرت و مراحل مختلف اخذ ویزا بهره می برند. در ادامه این نوشتار شما را به طور کلی با طرق مختلف مهاجرت به فرانسه آشنا می کنیم.

 

مهاجرت به فرانسه، یک ایده آل انکار ناپذیر

فراموش نکنید که فرانسه یک کشور نسبتا باز با سیاست های عادلانه مرزی می باشد که در تصمیمات اتحادیه اروپا نیز مورد توجه قرار می گیرد.  این کشور همچنین دارای شرایط راحت تری از نظر پذیرش مهاجران در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی می باشد. این کشور از ژوئیه 2006 به بعد قوانین دشواری را به منظور پذیرش نیروی کار غیر متخصص وضع کرده است. در واقع هر نوع شرایطی که موجب افزایش هزینه ها و ایجاد بار مالی سنگین بر این کشور شود بازنگری شده و بنابراین توصیه ما به کسانی که قصد مهاجرت به فرانسه را به منظور اشتغال یا به عنوان نیروی کار دارند این است که در گام نخست لازم است تا نسبت به اخذ مدارک تخصصی در حوزه حرفه خود اقدام نمایند تا بتوانند با فراغ خاطر بیشتری در این کشور به فعالیت بپردازند.

 

دریافت تابعیت کشور فرانسه با روش خوگیری

  • فردی که بالاتر از ۱۸ سال است این امکان برای وی فراهم است که پس از ۵ سال سکونت مداوم و یکسره جهت دریافت تابعیت فرانسه اقدام نماید. ( اگر  فرد متقاضی متاهل و به همراه فرزند باشد مدت ساکن بودن وی  باید همراه با خانواده باشد)
  • فرد متقاضی می بایست یک منبع درآمد اصلی به مدت ۵ سال در فرانسه را داشته و آن را ارایه کند.
  • متقاضیانی که در خارج از اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس سکونت دارند و یا زندگی می کنند حتما می بایست برای اجازه اقامت اقدام کنند.
  • میزان سال های اقامت از زمان ارائه درخواست خوگیری به قبل حساب می گردد

 

مهاجرت به فرانسه به کمک ویزای کاری

جهت کار کردن در فرانسه فرد ابتدا باید ویزا را دریافت نماید. بعضی از کشورها نیاز به اجازه کار در فرانسه ندارند و فرد می تواند به راحتی سفر کند. جالب است بدانید جهت اقامت های بیشتر و کمتر از ۹۰ روز روادید متنوعی وجود دارد که هر یک شرایط خاص خود را دارا هستند و با هر کدام یک نوع امکان مشخص برای شما ایجاد می شود .به عنوان مثال می توان گفت اشخاصی که ساکن  اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس می باشند نیازی به مجوز کار برای مهاجرت به فرانسه از طریق کار ندارند.

باید بدانید که اجازه کار می تواند فرم  های مختلفی داشته باشد: ویزای بلند مدت که همان اجازه اقامت محسوب می شود.  جهت کار کردن در مشاغلی که نیاز به تخصص دارند فرد باید مدراک معتبر مرتبط را ارایه دهید.

 

کارکنان خارجی به مدت سه ماه یا کمتر در یکی از حوزه های زیر  امکان اشتغال به کار را دارند:

رویداد های فرهنگی، ورزشی ، هنری و علمی

سمینارها ، نمایش ها و کنفرانس ها تجاری

تولید و پخش محصولات صوتی و تصویری

مدلینگ و نمایش های هنری

کارکنانی که کارفرمایان آن ها در حین  کار آن ها در فرانسه اقامت دارند.

حسابرسی و مشاوره در بخش های it، مدیریت ، مالی ، بیمه ، معماری و مهندسی

در پایان باید گفت برخی از روش های مهم مهاجرت به فرانسه به طور کلی مورد بحث قرار گرفت که برای دریافت مشاوره های تخصصی می توانید با ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 6 =