مقالات

هزینه زندگی در کانادا 2019

افرادی که قصد زندگی در یک کشور را دارند، پس از بررسی امکانات رفاهی و آموزشی در آن کشور، به بررسی هزینه های زندگی در کشور مورد نظر می پردازند. کشور کانادا از آن دسته از کشورهایی است که مهاجران بسیاری آنجا را برای زندگی انتخاب می کنند. این دسته از افراد قبل از مهاجرت باید با هزینه زندگی در کانادا آشنا شوند. هزینه های زندگی در کانادا با توجه به این که در کدام شهر قصد زندگی دارید، کاملا متفاوت است.

بررسی هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا به نسبت برخی کشورهای اروپایی پایین تر است. گرانترین شهرهای کانادا به ترتیب ونکوور، تورنتو، ویکتوریا، کالیاری و اونتاریو هستند. البته باید بدانید هزینه زندگی در کانادا در شهرهای دیگر و در حومه کانادا خیلی کمتر است.

 

مهمترین موارد هزینه زندگی در کانادا عبارتند از:

⦁ هزینه مسکن:

اساسی ترین و مهمترین هزینه زندگی در کانادا، هزینه مسکن است. هزینه مسکن در کانادا با توجه به اینکه در کدام شهر و محله قصد خرید یا اجاره منزل را دارید، کاملا متفاوت است. قیمت خرید خانه در شهر ونکوور از همه شهرهای کانادا گرانتر است و حداقل با یک میلیون دلار می توانید در ونکوور صاحب خانه شوید.

این مبلغ به ترتیب برای تورنتو 750 هزار دلار، کالگری 500 هزار دلار، اتاوا 400 هزار دلار، مونترال 380 هزار دلار است. اگر قصد اجاره خانه در کانادا را دارید باید بدانید که بطور متوسط برای اجاره یک خانه دو خوابه بین 800 الی 2000 دلار و برای یک خانه سه خوابه بین 1200 تا 2800 دلار باید هزینه کنید.

خانه هایی که اجاره داده می شوند، معمولا هزینه های آب، گرمایش، دفع زباله، بیمه و گاهی برق و اینترنت را شامل می شوند و پرداختی از این نظر نخواهید داشت. اگر شما خانه را اجاره کنید نیازی به دادن مالیات نیست اما اگر خانه را بخرید مالیات را که معمولا بین 1200 تا 3500 دلار است، باید پرداخت کنید.

⦁ هزینه بهداشت و درمان

هزینه بهداشت و درمان برای افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند، رایگان است. افراد ساکن کانادا باید سالیانه بطور متوسط برای یک شخص حدود 4222 دلار مالیات پرداخت کنند که این مبلغ سالیانه از طرف دولت صرف هزینه های درمان عمومی می شود.

⦁ هزینه تحصیل:

هزینه تحصیل در مراکز دولتی کانادا برای افراد زیر 18 سال رایگان است. هزینه پیش دبستانی و مهد کودک در کانادا حدود 1200 دلار است و برای مدارس خصوصی در مقاطع پایین حدود 16000 دلار است. شهریه دانشگاه برای افراد کانادایی بین 3000 تا 5000 دلار است و این مبلغ برای دانشجویان بین المللی بین 12000 تا 20000 دلار است.

⦁ هزینه خورد و خوراک

پس از مسکن، مهمترین هزینه زندگی در کانادا، هزینه خورد و خوراک است که بسیار اهمیت دارد. معمولا حداقل هزینه خورد و خوراک در کانادا برای یک خانواده 4 نفره، 500 دلار در ماه است.

⦁ هزینه حمل و نقل:

بدلیل اینکه کشور کانادا وسایل حمل و نقل عمومی زیادی دارد، معمولا افراد ساکن کانادا برای کاهش هزینه های حمل و نقل از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند. این هزینه برای مترو حدود 3 دلار و تاکسی حدود 4 دلار است. هزینه بنزین در کانادا برای هر لیتر حدود 15 سنت است.

⦁ هزینه پوشاک:

هزینه پوشاک با توجه به اینکه از چه لباسهایی استفاده می کنید و چه برندهایی را خریداری می کنید، کاملا متفاوت است. اما معمولا هزینه پوشاک در کانادا بطور متوسط بین 30 تا 40 دلار است.

⦁ مالیات

مالیات یکی از مسائلی است که در هزینه زندگی در کانادا، تاثیر بسیاری دارد زیرا معمولا بخشی از درآمد افراد باید برای مالیات پرداخت شود. اگر کارمند باشید این مبلغ هر ماه از حقوقتان کسر می شود و اگر شغلی دارید که خودتان کارفرما هستید، معمولا باید مالیات را سالیانه پرداخت کنید. برای درآمدی حدود 100 هزار دلار در سال حدود 40 درصد آن باید بعنوان مالیات پرداخت شود.

⦁ هزینه خرید خودرو

هزینه خرید خودرو در کانادا با توجه به اینکه می خواهید چه نوع ماشینی بخرید و اینکه می خواهید ماشین را نو یا دست دوم بگیرید، مانند سایر کشورهای دنیا کاملا متفاوت است.

به طور کلی اگر شما بخواهید در کانادا زندگی کنید، هزینه یک زندگی متوسط و معمولی در کانادا حداقل بین 3500 تا 4000 دلار است. این بدان معنی است که اگر شما هزینه های خیلی زیادی نداشته باشید و در ماه صرفه جویی کنید، حداقل باید 3500 تا 4000 دلار هزینه کنید.

معمولا هر چه از زمان سکونت افراد در کانادا بیشتر می گذرد، هزینه های زندگی آنها نیز افزایش می یابد. بطور مثال ممکن است شخصی که ده سال است در کانادا زندگی می کند نتواند با 4000 دلار در ماه زندگی کند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 17 =