وقت سفارت

وقت سفارت فرانسه

افراد بسیاری به دلایل متفاوت از جمله سفر توریستی، اخذ اقامت، ویزای کار و ویزای تحصیلی نیاز به وقت سفارت فرانسه دارند. در این مقاله قصد داریم اطلاعات مفیدی را برای کسانی که به دنبال گرفتن وقت سفارت فرانسه هستند، ارائه کنیم. اگر به هر دلیلی نیاز به وقت گرفتن از سفارت کشور فرانسه دارید، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 

اخذ وقت سفارت فرانسه

کشور فرانسه برای بررسی و رسیدگی به امور متقاضیانی که به دنبال اخذ ویزا هستند از کارگزاری VFS GLOBAL استفاده می‌کند. سفارت فرانسه در خیابان نوفل لوشاتو تهران، پلاک ۶۴-۶۶ قرار دارد، اما باید بدانید که خدمات مربوط به گرفتن وقت سفارت فرانسه در خود سفارت انجام نمی‌پذیرد.

برای گرفتن وقت سفارت فرانسه باید به مرکز VFS GLOBAL مراجعه کنید.

در حال حاضر امور مربوط به ویزای شنگن طولانی مدت که بیشتر از 90 روز باشند، ویزای مربوط به کسانی که با شخصی با تابعیت فرانسه ازدواج کرده‌اند، متقاضیان با پاسپورت خدمات و دیپلماتیک و کسانی که درخواست ویزای درمانی دارند، در خود سفارت فرانسه بررسی می‌شوند و دیگر امور مربوط به اخذ ویزا و وقت سفارت شینگن فرانسه در مرکز VFS GLOBAL به انجام می‌پذیرد. البته سفارت امکان مراجعه‌ی متقاضیان را به طور کامل برنداشته است و متقاضیان مراجعه‌ی مستقیم به سفارت می‌توانند در روزهای دوشنبه صبح به قسمت ویزای شینگن سفارت مراجعه کنند و درخواست خود را ارائه دهند. لازم به ذکر است قبل از هر گونه مراجعه‌ی حضوری به سفارت فرانسه از طریق ایمیل visas.teheran@diplomatie.gouv.fr باید اقدام به تعیین وقت کنید، در غیر این صورت به درخواست شما ترتیب اثری داده نمی‌شود.

 

کارگزاری VFS GLOBAL سفارت فرانسه

همان طور که گفته شد کارگزاری VFS GLOBAL خدمات مربوط به متقاضیان وقت سفارت را انجام می‌دهد.

این کارگزاری در خیابان موسوی(گلستان پنجم)، میدان هروی، طبقه چهارم هروی سنتر قرار دارد.

روزهایی فعالیت این کارگزاری روزهای یکشنبه تا پنج شنبه می‌باشد و این کارگزاری در روزهای جمعه و شنبه تعطیل است.

تعیین وقت سفارت به صورت آنلاین انجام می‌پذیرد و پس از آن متقاضیان برای انجام امور مصاحبه و انگشت نگاری و همچنین ارائه‌ی مدارک باید به این موسسه مراجعه کنند. برای تعیین وقت نیازی به مراجعه‌ی حضوری به این موسسه نمی‌باشد و متقاضیان می‌توانند از طریق شماره‌ تماس 02127674000 و همچنین ایمیل info.franceiran@vfshelpline.com با کارگزاری VS GLOBAL فرانسه تماس بگیرند.

 

مراحل گرفتن وقت سفارت فرانسه

تعیین وقت سفارت فرانسه تنها به صورت آنلاین و از طریق وب‌سایت France-Visas و طبق مراحل زیر انجام می‌گیرد.

1- ابتدا وارد سایت France-Visas شوید.

2- با استفاده از گزینه‌ی My Account یک حساب کاربری برای خود بسازید.

3- در سایت چهار گزینه وجود دارد:

Do you need a visa (آیا به ویزا احتیاج دارید؟)

Start your visa application (ایجاد یک حساب کاربری برای پر کردن فرم درخواست ویزا)

Submit your application (تقاضای تعیین وقت سفارت فرانسه)

Track your application (پیگیری وضعیت پرونده و انجام مراحل نهایی)

قبل از هر کاری گام اول این است که روی گزینه‌ی (Do you need a visa) کلیک کنید تا وارد ابزار Visa Wizard شوید. در این قسمت یک فرم را که به صورت یک پرسشنامه است باید پر کنید. پس از تکمیل فرم، لیستی از مدارک مورد نیاز و هزینه‌هایی که باید پرداخت کنید برای شما نمایش داده می‌شود. باید این لیست را پرینت گرفته و همراه دیگر مدارک خود داشته باشید.

برای گرفتن وقت سفارت فرانسه باید روی گزینه‌ی Submit your application کلیک کنید.

در نظر داشته باشید که در قسمت قاره باید خاور میانه (Middle East) و در قسمت کشور (localization) باید ایران را انتخاب کنید.

 

سپس مجدداً با چهار گزینه مواجه می‌شوید:

Whom should I contact (با چه کسی می‌خواهید ارتباط برقرار کنید)

Particular situation (موارد استثنایی و خاص)

Fees (هزینه‌های مورد نیاز)

Help (پشتیبانی)

در این قسمت برای ادامه‌ی روند تعیین وقت سفارت فرانسه باید روی گزینه‌ی (Whom should I contact) کلیک کنید.

پس از این مرحله باید روی گزینه‌ی Book An Appointment کلیک کنید تا بتوانید از سفارت فرانسه توسط VFS GLOBAL یک وقت بگیرید. هرچند می‌توان به صورت مستقیم توسط این سایت از سفارت فرانسه وقت گرفت اما بهتر است برای پیگیری سریع‌تر و بهتر پرونده برای متقاضیان بهتر است که از طریق موسسه‌ی VFS GLOBAL اقدام کنند.

برای تعیین وقت باید یک ایمیل به آدرس appointmentfrance@vfshelpline.com ارسال کنید و در آن اطلاعات لازم نظیر؛ نام کامل (نام و نام خانوادگی)، شماره پاسپورت، تاریخ تولد (روز/ ماه/ سال)، تاریخ اعتبار پاسپورت (روز/ ماه/ سال)، ملیت، جنسیت، تاریخ عزیمت-سفر (روز/ ماه/ سال)، شماره تماس (شماره موبایل) را درج کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =