وقت سفارت

وقت سفارت کانادا

همه افرادی که نیاز به دریافت ویزای کانادا دارند، باید وقت سفارت کانادا را دریافت کنند. متقاضیان دریافت ویزای کانادا، پس از تشکیل پرونده باید برای مراحل انگشت نگاری به سفارت کانادا مراجعه کنند تا احراز هویت شوند و همین امر نیاز به دریافت وقت سفارت کانادا را دارد. در واقع انگشت نگاری یکی از مراحل دریافت ویزا است.دریافت وقت سفارت کانادا، به دو صورت آنلاین و حضوری امکان پذیر است.

 

نحوه دریافت وقت سفارت کانادا

همانگونه که گفته شد برای دریافت وقت سفارت کانادا، می توانید به صورت حضوری یا آنلاین اقدام نمایید. اما باید دقت داشته باشید در روش حضوری به دلیل اینکه سفارت کانادا در ایران فعال نیست، شما باید از طریق یکی از سفارت خانه های واسط که در آنکارا، استانبول، دبی، ارمنسات، باکو و ... است، اقدام نمایید که برای بسیاری از افراد این امکان وجود ندارد. بنابراین بهترین روش برای دریافت وقت سفارت کانادا، روش آنلاین است که علاوه بر راحت بودن آن، می توان مدارک را نیز به راحتی ویرایش کرد.

برای دریافت وقت سفارت کانادا به صورت آنلاین باید وارد سایت سفارت کانادا شوید و پس از ساخت حساب کاربری، مدارک مورد نیاز را در سایت بارگذاری نموده و ارسال کنید. سپس فرم های دریافت وقت سفارت کانادا را پر نموده و هزینه انگشت نگاری و صدور ویزا را نیز باید پرداخت نمایید. هزینه انگشت نگاری 85 دلار و هزینه دریافت ویزا 100 دلار است.

پس از تکمیل مراحل، فرد از زمان ثبت درخواست دریافت وقت سفارت کانادا به مدت یکماه فرصت دارد به یکی از سفارت های واسط مراجعه کرده و نسبت انجام به انگشت نگاری اقدام نماید. در غیر اینصورت تقاضای فرد لغو می شود. لازم به ذکر است که انگشت نگاری انجام شده به مدت 10 سال در سفارت نگهداری شده و اعتبار دارد. هزینه انگشت نگاری برای افراد زیر 14 سال و بالای 80 سال رایگان است.

برای دریافت وقت سفارت کانادا به صورت حضوری شخص باید به یکی از سفارت های واسط مراجعه نماید و مدارک خود را به صورت حضوری تحویل داده، فرم های مربوطه را پر کرده و مبلغ انگشت نگاری و ویزا را پرداخت نموده و یک کد رهگیری را دریافت می کند. سپس از طرف کارگزاری به شخص پیام داده می شود که تاریخ حضور وی در سفارت است.

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت وقت سفارت کانادا

مدارک مورد نیاز برای دریافت وقت سفارت کانادا به صورت حضوری یا آنلاین به شرح ذیل می باشد.
⦁ اصل و کپی پاسپورت که باید حداقل یکسال اعتبار داشته باشد. در صورت داشتن پاسپورت های قدیمی باید از صفحات آن نیز کپی تهیه شود.
⦁ ترجمه همه صفحات شناسنامه
⦁ حداقل یک عدد عکس سه در چهار جدید با زمینه روشن
⦁ در صورت متاهل بودن ترجمه سند ازدواج
⦁ برای دانشجویان، ارائه گواهی اشتغال به تحصیل
⦁ برای افراد کارمند، ارائه گواهی اشتغال و فیش حقوقی
⦁ کارت پایان خدمت برای آقایان
⦁ ارائه گواهی بازنشستگی برای افراد بازنشسته
⦁ مدارک مالی که شامل اسناد دارائی های فرد، گواهی حساب بانکی ،گردش شش ماهه اخیر حساب بانکی،گواهی مبنی بر استطاعت مالی و ارائه مانده حساب حداقل 45 تا 50 میلیون تومان، است.
⦁ پر نمودن فرم درخواست ویزا
⦁ در صورتی که از فرد دعوت شده باشد، باید دعوتنامه رسمی که به امضا فرد دعوت کننده رسیده است و در آن تاریخ، نام، آدرس، شماره تلفن و نسبت شخص دعوت کننده با شما مشخص باشد، ارائه شود. همچنین کپی کارت اقامت شخص، گواهی کاری و سند ملکی وی نیز باید ارائه شود.
⦁ مدارک رزرو هتل و بلیط هواپیما که این مورد اختیاری است.
باید به این نکته توجه کنید که همه مدارک فارسی باید در دارالترجمه به زبان انگلیسی ترجمه شده و به تایید دادگستری برسند.

در تکمیل فرم ها باید دقت کنید که مدارک باید نشان دهنده ی برگشت شما به کشور ایران باشند و باید مامور مربوطه را طوری قانع کنید که حتما خاک کانادا را در زمان مقرر ترک می کنید. همچنین اگر نیاز به انجام معاینات پزشکی بود، این معاینات را انجام دهید. مدارک باید به گونه ای باشند که نشان دهنده ی توان مالی لازم برای سفر به کانادا باشند. همچنین باید نشان دهید که شما هیچ سابقه جنایی ندارید و فردی منظم و قانون مند هستید.

 

افرادی که از انگشت نگاری معاف هستند

⦁ افراد بالای 80 سال سن
⦁ افراد زیر 14 سال سن
⦁ افرادی که ویزای مهاجرتی دارند
⦁ افراد دولتی
⦁ دیپلمات ها
⦁ افرادی که در حین درخواست و دریافت ویزای کانادا هستند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − پنج =