ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا یکی از راه حل های مطمئن و عالی جهت دریافت ویزای کانادا است. افرادی که شرایط تحصیل در کشور کانادا را دارند، می توانند برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا، اقدام نمایند. برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا، ابتدا باید رشته ای را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید و اگر قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارید باید مدرک تحصیلی و رشته ی قبلی شما با این رشته مرتبط باشد. معمولا برای دوره های تحصیلی که کمتر از 6 ماه زمان می برد نیازی به دریافت ویزای تحصیلی کانادا نیست.

 

انواع ویزای تحصیلی کانادا

کشورکانادا دو نوع ویزای تحصیلی دانشجویی و دانش آموزی را برای افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند، در نظر گرفته است.

⦁ ویزای دانش آموزی: برای افراد زیر 18 سال که قصد ادامه تحصیل در مدارس کانادا را دارند، این ویزا صادر می شود. کودکان زیر 18 سال بدون داشتن سرپرست و پدر و مادر نمی توانند در کانادا تحصیل کنند. همچنین پدر و مادر وی باید ثابت کنند که از عهده پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی دانش آموز برمی آیند.

⦁ ویزای دانشجویی: برای افراد بالای 18 سال و برای ادامه تحصیل در کالج، دانشگاه ها و موسسه های آموزشی صادر می شود.

ویزای تحصیلی کانادا تا 90 روز پس از پایان تحصیلات، اعتبار دارد.

 

شرایط لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا

⦁ اولین و مهمترین شرط لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا، اخذ پذیرش از یک دانشگاه، کالج یا مرکز آموزشی معتبر است.
⦁ مدرک زبان

⦁ داشتن نمرات بالا مخصوصا در دروس تخصصی و داشتن معدل بالا که بتوان از دانشگاه های طراز اول کانادا پذیرش دریافت کرد.

⦁ شخص توانایی مالی لازم جهت پرداخت هزینه های لازم برای تحصیل و زندگی در کانادا و همچنین برگشت به کشور را داشته باشد. این مبلغ علاوه بر شهریه دانشگاه، میزان حداقل 10000 دلار در سال برای تامین هزینه های زندگی است که اگر به هنگام تحصیل شخصی مانند همسر یا خانواده همراه شما باشند ، این مبلغ به علاوه 4000 دلار برای نفر اول و برای نفرات بعدی هر کدام 3000 دلار می شود.

⦁ سلامت کامل

⦁ نداشتن سابقه جنایی و جرم

همچنین باید توجه کنید که افسر مهاجرت را باید به گونه ای قانع کنید که پس از اتمام تحصیلات، کشور کانادا را ترک می کنید و قصد ماندن در آنجا را ندارد. این مرحله نیز یکی از شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا است.

 

مدارک لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا

⦁ ارائه گواهی پذیرش از دانشگاه، کالج یا مرکز آموزشی معتبر

⦁ ارائه برنامه تحصیلی

⦁ برای درخواست کنندگان دریافت ویزای تحصیلی کانادا در شهر کبک نیاز به ارائه نامه CAQ است.

⦁ ترجمه آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات

⦁ گواهی تمکن مالی و ارائه گردش مالی 4 ماهه آخر

⦁ ارائه پاسپورتی که حداقل 6 ماه زمان دارد و اسکن همه صفحات آن و در صورت داشتن پاسپورت قبلی، ارائه پاسپورت قدیمی و اسکن از همه صفحاتی که در آنها مهر و ویزا خورده است.

⦁ سند دارایی های شخص

⦁ ارائه سوابق کاری و بیمه

⦁ اصل شناسنامه و اسکن و ترجمه آن

⦁ برای همراهان شخص، اصل شناسنامه و اسکن و ترجمه آن

⦁ فیش واریزی شهریه

⦁ دو قطعه عکس 5.4*5.3

⦁ فرم تکمیل شده درخواست ویزا

علاوه بر مدارک ذکر شده، گاهی به مدرک زبان، مقالات و معرفی نامه اساتید نیز نیاز است. مدارکی که برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا به آن نیاز دارید، ممکن است در دانشگاه ها و موسسات مختلف، متفاوت باشند. بنابراین از دانشگاه یا موسسه ای که قصد دریافت پذیرش آن را دارید، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

 

نحوه بررسی درخواست صدور ویزای تحصیلی

درخواست ویزای تحصیلی کانادا، توسط افسر پرونده که یکی از کارمندان اداره مهاجرت کانادا است، بررسی می شود. پس از بررسی مدارک، افسر پرونده مشخص می کند که آیا به مصاحبه نیاز هست یا نه. اگر به مصاحبه نیاز باشد زمان و مکان آن متعاقبا به شخص اعلام می شود.

در صورت رد شدن درخواست شما، دلایل رد شدن ذکر شده و مدارک به شما بازگردانده نمی شوند. اما در صورتی که درخواست شما برای صدور ویزای تحصیلی کانادا، پذیرفته شود، شما باید پاسپورت خود را به سفارت تحویل دهید.

سپس سفارت نامه ای مبنی بر تایید ویزا را صادر می کند که به این نامه در زمان ورود به خاک کانادا نیاز دارید. پس از ورود به خاک کانادا و ارائه معرفی نامه و ویزای موقت، مامور مرزی درباره شرایط شما تصمیم می گیرد که مشخص می کند شما می توانید ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید یا نه.

اگر شرایط شما هیچ گونه تغییری نکرده باشد و بتوانید مامور را قانع کنید که پس از اتمام تحصیلات به کشور خود برمی گردید، ویزای تحصیلی کانادا برای شما صادر می شود.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 9 =