مقالات

ویزای کار مهندسی برق در آلمان 2019

کشور آلمان یکی از کشورهای پیشرفته ی اروپایی در زمینه ی صنعت می باشد. همه ساله تعداد زیادی از مهندسین و افراد تحصیل کرده در رشته ی مهندسی برق نیز قصد مهاجرت و اخذ ویزای کار مهندسی برق در آلمان را می کنند. به طور کلی کسانی که قصد اخذ ویزای کار در این رشته را دارند، باید حداقل مدرک  کارشناسی را در رشته ی مهندسی برق را داشته باشند تا بتوانند از این طریق ویزای کار آلمان را به دست آورند.

کشور آلمان برای جذب نیروی کاری در زمینه ی مهندسی برق نیازمند متخصصین توانا از کشورهای غیر بومی بوده و نیز اگر یک متخصص تقاضای مهاجرت کاری داشته باشد بایستی در ابتدا مدارک تحصیلی دانشگاهی قابل قبول و معتبر ارائه دهد. حداقل لیسانس و چندین سال سابقه کاری قابل قبول در زمینه کاری مرتبط با زمینه ی تحصیلی که در آن زمینه نیروی کاری کمی وجود دارد.

شرط تسلط به زبان برای دریافت ویزای کار

همچنین شرط تسلط به زبان برای مهاجرت کاری به آلمان بایستی حتما رعایت گردد؛ البته زبان مورد نظر بیشتر مشاغل بستگی به این موضوع را دارد که در محل کار بیشتر چه زبانی استفاده می شود . اگر در آن شغل نیاز بیشتری به زبان انگلیسی باشد مصاحبه های کاری نیز به زبان انگلیسی خواهد بود.

به عنوان مثال در شرکت هایی که زبان انگلیسی مورد نیاز باشد ممکن است که مدرک زبان از متقاضی کار خواسته شود. یک مثال : IT   یا همان فناوری اطلاعات است. برنامه نویس متقاضی کار بایستی به زبان برنامه نویسی کامپیوتر که همان زبان انگلیسی است تسلط بسیار زیادی داشته باشد.

در این بخش بیشترین موقعیت های کاری برای افراد خارجی وجود دارد و افراد متخصص در حوزه فناوری اطلاعات شانس زیادی برای پیدا کردن کار در این کشور دارند. ولی اگر شرایط کاری شما به این صورت باشد که در محیط کاری خود با زبان آلمانی صحبت شود، شما می بایستی مدرک زبان آلمانی را برای استخدام و اقدامات لازم برای اخذ ویزای کار مهندسی برق در آلمان ارائه دهید.

میزان درآمد مهندس برق در آلمان

میزان درآمد در کشور آلمان برای مهندسین برق بسیار خوب بوده و شاغلین در این حوزه می توانند در حدود 40 تا 50 هزار یورو در سال درآمد کسب کنند و با افزایش سابقه ی کاری خود، این درآمد را هر ساله افزایش دهند.

شرایط و مدارک لازم ویزای کار مهندسی برق در آلمان

-داشتن دعوت نامه کاری (پیشنهاد شغلی) معتبر در آلمان
-داشتن حداقل لیسانس (دارای تاییدیه ZAB)
* مدرک فنی حرفه ای به تنهایی قابل قبول نمی باشد.

-- داشتن سابقه کار (ترجیحا با بیمه تامین اجتماعی)
با حداقل ۲ سال سابقه.

(-تسلط کافی به زبان آلمانی (حداقل در سطح A2) و یا انگلیسی (حداقل در سطح IELTS 5.5))
و همچنین اگر مدرک زبان نداشته باشید، در صورت تسلط نسبی به زبان آلمانی یا انگلیسی هم امکان دریافت این ویزا وجود دارد.

لازم به ذکر است که ، به طور کلی ویزای کاری در کشور آلمان معمولا برای ۴ سال صادر می شود. البته در صورتی که طول زمان قرار داد منعقد شده کمتر از ۴ سال باشد، مدت ویزای شما نیز به همان اندازه خواهد بود.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =