در این مقاله میخواهیم شما را در خصوص اخذ ویزای توریستی کانادا  راهنمایی کنیم پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

کشور کانادا به دلیل وجود جاذبه ها توریستی و شرایط رفاهی و اقتصادی بسیار خوب ،همیشه به عنوان یکی از اهداف مهاجرین و گردشگران برای سفر بوده است.

سفر به کانادا از راه مختلفی مانند  تخصص کاری،سرمایه گذاری، تحصیل و البته گردشگری امکان پذیر است.

اقامت افرادی که از طریق ویزای توریستی اقدام کرده اند به شکل اقامت موقت صورت می گیرد.اگر شما به قصد دیدار بستگان و یا گردش و تفریح به کانادا وارد شوید موفق به اخذ ویزای توریستی کشور کانادا خواهید شد.

اولین گام برای اخذ ویزای توریستی کانادا، انگشت نگاری می باشد. پرونده و مدارک هم توسط افسر ویزا بررسی شده و این مرحله حدود 5 تا 7 هفته طول می کشد. مرحله ی انگشت نگاری هم در دفاتر انگشت نگاری کشورهای هم جوار ایران (ترکیه،گرجستان، ارمنستان، آذربایجان و امارات) انجام می شود.

9

دسته بندی ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

? ویزای سینگل : این نوع از ویزا به طور معمول دارای شش ماه اعتبار بوده و فرد متقاضی بایید قبل از اتمام تاریخ ویزا به کشور خود بازگردد.

? ویزای پنج ساله ویا ویزای مولتی: این نوع ویزا نیزدارای حدود پنج سال اعتبار بوده و فرد متقاضی میتواند تا زمان انقضای اعتبار ویزا و بدون محدودیت به این کشور سفر کند و همچنین فرد میتواند در هر سفر خود ،برای مدت شش ماه نیز در کشور کانادا اقامت داشته باشد .

? ویزای والدین یا سوپز ویزای کانادا : این نوع  ویزا تنها برای پدر،مادر و یا پدربزرگ، مادربزرگ افرادی که دارای اقامت دائم کانادا باشند، صادر می شود و از جمله شرایط این نوع ویزا آن است که دارای اعتبار 10 ساله بوده و درهر بار ورود میتوان تا مدت دو سال در کشور کانادا اقامت داشت.

همچنین ویزای توریستی کشور کانادا به دو شکل با دعوت نامه و بدون دعوت نامه صورت می گیرد.

ویزای توریستی کشور کانادا با دعوت نامه به این صورت است که نام شخص دعوت شده در دعوت نام ذکر شده و فرد دعوت کننده اعلام می کند که شما در منزل ایشان اقامت خواهید داشت و نیز از شما حمایت مالی خواهد کرد.

البته دعوت نامه می بایست از طرف بستگان درجه یک و یا دوستان باشد و اعتبار آن هم پس از پایان سفر به اتمام می رسد. افردی که دارای دعوت نامه رسمی باشند از شانس بیشتری برای اخذ ویزا برخوردار می باشند.

ویزای توریستی کشور کانادا بدون دعوت نامه به این صورت است که شما باید از تمکن مالی خوبی برخوردار بوده و می بایست افسر ویزا را متقاعد کنید که می توانید تمامی هزینه های سفر به کانادا را بدون مشکل پرداخت می کنید و هدف از این سفر تنها گردش و تفریح بوده و بعد از سفر به کشور خود باز می گردید. افرادی که بدون دعوت نامه اقدام به اخذ ویزا توریستی می کنند، کمی کمتر از افرادی که با دعوت نامه اقدام می کنند، شانس برای اخذ ویزا داشته و نوعی ریسک می باشد.

i

مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزای توریستی کشور کانادا

? گذرنامه

? شناسنامه به همراه ترجمه آن

 ? گواهی سند ملکی به همراه ترجمه

? سند ازدواج برای زوجین به همراه ترجمه

? مدارک شغلی به همراه ترجمه

? پرینت گردش حساب شش ماه آخر

? دعوت نامه (در صورت وجود فرد دعوت کنند در کشورکانادا)

? رزرو بلیط رفت و برگشت به کشور کانادا

? تکمیل فرم درخواست ویزا

? گواهی تمکن مالی به همراه ترجمه

? عدم وجود پیشینه ی کیفری

? داشتن سلامت جسمی و ذهنی کامل

? گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان

? گواهی سوابق بیمه

هزینه ویزای توریستی کشور کانادا

? هزینه ویزای یک بار ورود یا سینگل : حدودا 100 دلار کانادا

? هزینه ویزای چند بار ورود یا مولتی : 100 دلار کانادا

? تمدید ویزای توریستی کانادا ( اقامت موقت ) : 100 دلار کانادا

شما می توانید با پر کردن فرم زیر به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.