هر ساله افراد بسیاری در پی یافتن راهی برای دریافت اقامت و ویزای کشور کانادا هستند. ویزای کار کانادا یکی از راه هایی است که از طریق آن می توان ویزای اقامت در این کشور را بدست آورد. ویزای کار کانادا، به این معنی است که به یک فرد غیرکانادایی اجازه کار در کشور کانادا داده می شود. دریافت ویزای کار کشور کانادا، شرایط و مراحلی دارد.  

انواع ویزای کار کانادا

ویزای کار کانادا به دو نوع Open work permits و Employer-specific work permits تقسیم می شود. در ویزای نوع Open work permits به شخص اجازه داده می شود که برای هر نوع کارفرمایی در کانادا بتواند کار کند. در این نوع ویزای کاری نیازی به معرفی نامه دعوت به کار از سوی کارفرما نیست. اما این نوع ویزای کار برای دسته خاصی از افراد که دارای شرایط ذیل باشند صادر می شود. ⦁ فردی که اقامت دائم کشور کانادا را داشته باشد. ⦁ اعضای وابسته به خانواده هایی که متقاضی دریافت اقامت دائم کانادا هستند. ⦁ همسر و فرزند برخی از دانشجویان بین المللی و کارگران ⦁ پناهندگان و اعضای تحت حمایت خانواده خود ⦁ برخی از افرادی که دارای اجازه ی اقامت موقت در کانادا هستند. در ویزای نوع Employer-specific work permits، شخص باید دعوتنامه کاری از سوی کارفرما که در آن نام و مشخصات دقیق کارفرما ذکر شده است را داشته باشد. معمولا متقاضیان دریافت ویزای کار کشور کانادا جز این دسته هستند.  

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای کار

  • پاسپورت معتبر که بیشتر از 6 ماه اعتبار بعد از ورود به کانادا داشته باشد.
  • گواهی پیشنهاد شغلی از کانادا
  • اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی در مدت اقامت کانادا
  • سلامت جسمی ( معاینات پزشکی لازم )
  • هزینه درخواست ویزا
  • مدارک شغلی و تحصیلی متقاضی و آزمون زبان
  • 2 قطع عکس از خود و خانوادتان
  • مدارک ازدواج و فرزندان
  • تکمیل فرم اطلاعات اغضای خانواده
  • متقاعد کردن شخص مصاحبه کننده برای بازگشت به کشور

نحوه دریافت اقامت دائم با ویزای کار کانادا

همانگونه که گفته شد ویزای کار این کشور ، ویزای موقتی است. اما با داشتن این ویزا می توانید برای داشتن اقامت دائم در کانادا اقدام نمایید. فرد می تواند با یکسال کار در کانادا و پرداخت مالیات (برای شغل های غیر جنرال) پرونده اقامت دائم در اداره مهاجرت تشکیل دهد.  

مزایای دریافت ویزای کار کانادا

⦁ افرادی که ویزای کار این کشور را دریافت می کنند، هزینه های تحصیل فرزندانشان تا سن 18 سالگی رایگان است. ⦁ همسر شخصی که ویزای کار این کشور را دریافت نموده است می تواند ویزای نوع Open work permits را دریافت نماید. ⦁ 70 تا 80 درصد هزینه درمانی خانواده شخصی که دارای ویزای کار کانادا است از طرف دولت پرداخت می شود.  

هزینه دریافت ویزای کار

هزینه های دریافت ویزای کار کانادا، تحت شرایط خاصی تعیین می شود و ممکن است برای هر نوع شغلی این مبلغ متفاوت باشد. هزینه دریافت ویزای کار کانادا تحت شرایط ذیل تعیین می شود. ⦁ میزان تخصصی بودن کار ⦁ ردیف شغلی ⦁ نیاز به گذراندن دوره خاصی جهت کار ⦁ شهری که کار در آن پیدا شده است. ⦁ هزینه های دولتی ⦁ نوع کارفرما ⦁ هزینه های مربوط به وکیل، جهت دریافت LMIA مجوز LMIA مجوزی است که در آن کارفرما باید به اداره کار کانادا اثبات کند که برای اینکار هیچ شهروند کانادایی وجود نداشته است و سپس مجوز کار از سوی مامورهای مهاجرت کانادا صادر می شود. توجه کنید که اجازه کار در کانادا برای نوعی که با دعوتنامه کاری گرفته می شود، فقط برای کار خاصی که برای آن ویزا صادر شده است، می باشد و فرد فقط می تواند برای کارفرمایی که برای وی درخواست شغلی داده است کار کند. اگر شخص در کانادا کار دیگری را پیدا کند و اقامت دائم نیز نداشته باشد، باید برای این کار جدید درخواست صدور ویزای کار کانادا را نماید و با صدور مجوز می تواند به کار جدید مشغول شود. ویزای کار این کشور برای کارگران خارجی به صورت موقتی صادر می شود و زمان محدودی نیز دارد و به صورت دائمی نمی باشد.