اتریش یک مقصد محبوب نه تنها برای گردشگران بلکه برای دانش آموزان است. به غیر از ۴۰ میلیون بازدیدکننده در هر سال که برای دیدن زیبایی و میراث طبیعی اتریش می‌آیند، هزاران خارجی برای گرفتن مدرک دانشگاهی و تحصیل وارد اتریش می‌شوند. شما  می‌توانید خوش شانس باشید که فرصتی برای زندگی و تحصیل در جایی دارید که افراد دیگر برای صرف تعطیلات شان می‌آیند.ما در این مقاله به بررسی دانشگاه های اتریش می‌پردایم.

تمام 67 دانشگاه های اتریش بدون شک سزاوار توجه شما هستند، اما کدام یک برای دانشجوی بین المللی مناسب است؟ در این مقاله در مورد دانشگاه های اتریش و مکان، تسهیلات دانشگاهی، بین المللی بودن، ارائه دوره‌ها و … خواهید خواند.

دانشگاه های برتر اتریش

در این قسمت از مقاله‌ی دانشگاه های اتریش به معرفی 11 دانشگاه برتر اتریش و امکانات آن میپردازیم. این دانشگاه ها عبارتند از:

? دانشگاه وین

? دانشگاه گراتس

? دانشگاه اینسبروک

? دانشگاه لینز

? دانشگاه سالزبورگ

? دانشگاه اقتصاد و کسب و کار وین – WU

? MCI مدیریت مرکز اینسبروک

? دانشگاه MODUL وین

? وبستر وین خصوصی دانشگاه

? دانشگاه علوم کاربردی Vorarlberg

? دانشگاه علمی کاربردی Wiener Neustadt

دانشگاه وین

دانشگاه وین جزو بهترین و شناخته شده‌ترین دانشگاه های اتریش است. همچنین در رتبه بندی بین المللی در میان نهادهای دیگر از همان کشور، اول ظاهر می‌شود.

این دانشگاه در سال ۱۳۶۵ تاسیس شده که می‌توان آن را موزه محسوب کرد و قدیمی‌ترین دانشگاه جهان آلمانی زبان و همچنین یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین دانشگاه های اروپا دانست.

همچنین با ۹۶۰۰ کارمند دانشگاه وین اتریش بزرگترین موسسه تحقیق و آموزش و پرورش است. تعداد دانشجویان چشمگیر است، در حال حاضر حدود ۹۴٬۰۰۰ دانشجوی ملی و بین المللی در دانشگاه وین ثبت نام می‌کنند که تقریباً ۴ برابر آفورد است.

و بیش از 178 دوره دانشگاهی ارائه می‌دهد، یعنی متنوع‌ترین و بزرگ‌ترین طیف از رشته‌های تحصیلی در اتریش می‌باشد.  برخی از منحصر به فردترین دوره ها توسط این موسسه ارائه می شود. دانشگاه وین، درست در قلب شهر تاریخی واقع شده‌است بنابراین شما درست در مرکز شاهکارهای معماری زیبا هستید.

دانشکده‌های این دانشگاه که جزو برترین دانشگاه های اتریش است، عبارتند از :

? کسب و کار، اقتصاد، و آمار

? هديه شناسی کاتوليک

? پروتستان شناسی

?شیمی

? فیزیک

? علوم کامپیوتر

? ریاضیات

? علوم زمین، جغرافیا، و ستاره شناسی

? مطالعات تاریخی و فرهنگی

? مطالعات ترجمه

? قانون

? علوم زندگی

? مطالعات فیلولوژیک و فرهنگی

? فلسفه و آموزش

? روانشناسی

? علوم اجتماعی

? زیست شناسی مولکولی

? علوم ورزشی

? تربیت معلم

دانشگاه گراتس

دانشگاه گراتس بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین دانشگاه منطقه استیریا و همچنین دومین دانشگاه بزرگ اتریش است. این دانشگاه در سال ۱۵۸۵ تأسیس شد که امروزه حدود ۳۰٬۰۰۰ دانشجو از جمله ۴٬۰۰۰ دانشجو بین المللی دارد.

بیش از 120 برنامه در سراسر 8 دانشکده ارائه می‌شود. دوره‌ها در گراتس عمدتاً به زبان آلمانی تدریس می‌شوند. گراتس با جمعیت ۴۰۰٬۰۰۰ نفر به عنوان یک شهر دانشجویی شناخته می‌شود و در جنوب این کشور نزدیک به مرزهای مجارستان و اسلوونی قرار دارد. بنابراین دانشجویان می‌توانند از سفرهای آخر هفته در کشورهای همسایه اروپای شرقی لذت ببرند.

گرفتن مدرک تحصیلی در دانشگاه گراتس برای دانشجویان اتحادیه اروپا/EEA کاملاً رایگان است، شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا/EEA باید در هر ترم ۷۲۶٬۷۲ یورو بپردازند. گراتس یک شهر دوچرخه دوست است، بنابراین شما نیاز به یک ماشین و یا حتی حمل و نقل عمومی ندارید. شهر قدیمی گراتس میراث یونسکو است.

دانشکده‌های دانشگاه گراتس عبارتند از:

?  هنر و علوم انسانی

?  علوم فیزیکی

?  علوم اجتماعی

?  علوم زندگی

?  آموزش

?  روانشناسی

?  کسب و کار و اقتصاد

?  قانون

 

رشته های محبوب این دانشگاه بین دانشگاه های برتر اتریش:

?  تاریخ، فلسفه و علم شناسی

?  روانشناسی

?  شیمی

?  زبان ها، ادبیات و زبان شناسی

?  کسب و کار و مدیریت

دانشگاه لینز

دانشگاه لینز که در سال ۱۹۶۶ تأسیس شد با نام دانشگاه یوهانس کپلر لینز نیز شناخته می‌شود بزرگترین موسسه آموزش عالی در لینز و کل اتریش علیا است. این شهر به خاطر ساختمان‌های باروک و شهر قدیمی قرون وسطی مشهور است. لینز خود شهری در اتریش علیا است که میان راه رودخانه دانوب بین سالزبورگ و وین را در بر می‌گیرد. تنها در ۳۰ کیلومتری مرز چک قرار دارد و سفر به شهرستان‌های اروپای شرقی هرگز اینقدر آسان نبوده است.

دانشکده علوم اجتماعی، اقتصاد و کسب و کار قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین دانشکده از نظر دانشجویان و فارغ التحصیلان است. در اصل دانشگاه لینز به عنوان «کالج علوم اجتماعی، اقتصاد و کسب و کار» تأسیس شد. این دانشگاه دانشکده‌های بسیار کمتری نسبت دیگر دانشگاه های اتریش دارد با این وجود دارد، دوره‌هایی را برای ۲۰٬۰۰۰ دانشجوی محلی و بین المللی ارائه می‌دهد.

دانشگاه لینز نیازی به دانشجویان اروپایی برای پرداخت شهریه ندارد، دانشجویان غیر اتحادیه اروپا/EEA نیاز به کمک 726.72 یورویی در هر ترم خواهند داشت.

دانشکده‌های این دانشگاه به شرح زیر است:

?   مهندسی و علوم طبیعی

?   مطالعات تجاری و اجتماعی

?   قانون

?   پزشکي

محبوب‌ترین دوره های این دانشگاه از این قرارند:

?   تجارت

?   قانون

?   اقتصاد اجتماعی

?   جامعه شناسی

دانشگاه سالزبورگ

دانشگاه سالزبورگ در سال ۱۹۶۲ تأسیس شد و به نام دانشگاه شاهزاده پاریس لودرون سالزبورگ نام‌گذاری شد.

این کوچک‌ترین دانشگاه تاکنون در لیست ما است اما هنوز هم، دانشجویان می‌توانند بین 4 دانشکده و 115 برنامه مطالعه را انتخاب کنند.با توجه به مناظر فوق العاده و اهمیت تاریخی این شهر، سالزبورگ یکی از زیباترین شهرهای جهان است و به همین دلیل، به طور مکرر توسط گردشگران از سراسر جهان بازدید می‌شود.

این شهر با جمعیت ۱۵۰٬۰۰۰ نفر، جایی آرام برای زندگی است. شهر بسیار نزدیک به آلمان قرار دارد و سفر به مونیخ زیر ۱۵ ساعت طول می‌کشد. شما می‌توانید اززندگی رپآرام در یک شهر دانشجویی کوچک لذت ببرید و بازدید جهانی از مونیخ را در تعطیلات آخر هفته داشته باشید.

در سال ۲۰۱۳ دانشگاه سالزبورگ به عنوان محبوب‌ترین و جذاب‌ترین دانشگاه های اتریش برای دانشجویان اراسموس شناخته شد. در واقع یکی از ۱۰ دانشگاه محبوب برای یک برنامه اراسموس در اروپا است.

همه دانشجویان باید شهریه دانشگاه سالزبورگ را پرداخت کنند، مبلغ ملیت‌های اروپایی ۳۶۳٫۳۶ یورو و ۷۲۶٫۷۲ یورو برای دانشجویان کشورهای ثالث است. با وجود چند دانشکده، دانشگاه سالزبورگ حدود ۱۸٬۰۰۰ دانشجو و ۲۸۰۰ کارمند دارد.

دانشکده های این دانشگاه در بین دانشگاه های اتریش :

?    هديه شناسی کاتوليک

?    قانون

?    علوم فرهنگی و اجتماعی

?    علوم طبیعی

دانشگاه اقتصاد و کسب و کار وین – WU

دانشگاه اقتصاد و تجارت وین در مدت کوتاهی در سال ۱۸۹۸ تأسیس شد و بزرگ‌ترین دانشگاه اقتصاد اروپا با بیش از ۲۲٬۰۰۰ دانشجو و ۲٬۰۰۰ کارمند است. امروزه یک دانشگاه بسیار نوآورانه با روش‌های تدریس نوین در بین دانشگاه های اتریش است. حتی معماری تمام 5 پردیس آن می‌گوید که تمام آنچه ساخته شده است توسط نوآوری‌ها و تجهیزات جدید و به‌روز می‌باشد.

بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه اقتصاد و کسب و کار در وین به اهداف بزرگی در زندگی خود به ویژه از نظر کسب و کار دست یافته‌اند. این می‌تواند در مورد کیفیت دوره‌ها و ارتباط آن‌ها با دنیای واقعی به ما بگوید. در اینجا برخی از فارغ التحصیل موفق را برایتان آورده‌ایم:

  1. مدیر عامل شرکت هیکمت ارسک وسترن یونیون
  2. مارتین هوبر مدیر کل سابق ÖBB هولدینگ
  3. دیتریش ماتسکیتز مدیر عامل ردبول
  4. پیتر برابک – Letmathe رئیس / مدیر عامل نستله
  5. والتر روتنشتاینر مدیر عامل بانک رایفایسن
  6. پیتر لوشر مدیر عامل سابق زیمنس
  7. ولفگانگ پروک – Schauer مدیر عامل GoAir – شرکت هواپیمایی هند
  8. ولفگانگ پورشه رئیس پورشه ای جی، پورشه SE و فولک واگن ای جی

دانشجویان مجبور به پرداخت شهریه 363.36 یورو برای ملیت‌های اروپایی و 726.72 یورو برای دانشجویان کشورهای ثالث است.

دانشکده ها عبارتند از:

?    اقتصاد

?    امور مالی، حسابداری و آمار

?     ارتباطات کسب و کار زبان خارجی

?    کسب و کار جهانی و تجارت

?    سیستم های اطلاعاتی و عملیات

?    مدیریت

?    بازاریابی

?    حقوق خصوصی

?    حقوق عمومی و قانون مالیات

?    اقتصادی اجتماعی

?    استراتژی و نوآوری

 

دانشگاه MCI مدیریت مرکز اینسبروک

اولین دانشگاه خصوصی در لیست ما که در سال 1995 /96 تأسیس شد. از این رو شما می‌توانید انتظار آخرین روش‌ها و فن‌آوری که 1250 کارکنان با استفاده از آموزش 3400 دانش آموزان استفاده کرده‌اند، داشته باشید.

به غیر از آموزش و پرورش، شما فرصتی برای زندگی در شهر خیره کننده Innsbruck دریافت می‌کنید. دانشجویان مجبور به پرداخت شهریه 363.36 یورو برای ملیت‌های اروپایی و 726.72 یورو برای دانشجویان کشورهای ثالث است.

در این بخش به لیستی از دانشکده‌های این دانشگاه دقت کنید:

?    بیوتکنولوژی

?    مدیریت بازرگانی

?    مدیریت کسب و کار آنلاین

?    مهندسی دیجیتال کسب و کار و نرم افزار

?    مهندسی محیط زیست، پرز و انرژی

?    صنایع غذایی و صنایع غذایی

?    مهندسی و مدیریت

?    مکاترونیک و فناوری‌های پزشکی

 ?    مدیریت مراقبت‌های بهداشتی

?    مددکار اجتماعی

?    کسب و کار گردشگری و اوقات فراغت

دانشگاه MODUL وین

دانشگاه MODUL وین یک دانشگاه خصوصی است که بر روی بین المللی بودن تمرکز دارد، بنابراین شما می‌توانید دوره‌های مختلف انگلیسی را چه برای کارشناسی و چه برای مدرک کارشناسی ارشد بگذرانید. در حال حاضر ۵۱۰ دانشجو از ۷۰ کشور، تحصیل خود را در دانشگاه مدول پایتخت اتریش دنبال می‌کنند. این دانشگاه در ۲۵ دانشگاه برتر جهان رتبه بندی شده است.

امروزه این دانشگاه مدارکی را در زمینه‌های مدیریت بین المللی، فناوری رسانه‌ای جدید، حکمرانی عمومی، توسعه پایدار، و مدیریت گردشگری و مهمان نوازی ارائه می‌دهد.

شهریه در دانشگاه MODUL وین باید پرداخت شود و این شهریه به ملیت دانشجویان بستگی ندارد. برای مدرک کارشناسی شما نیاز به پرداخت 6،166 یورو و برای کارشناسی ارشد 4،750 یورو در هر ترم هستید.

دانشگاه وبستر وین خصوصی

دانشگاه خصوصی وبستر وین در سال ۱۹۸۱ تأسیس شد و در پالایس ونکهایم زیبا قرار دارد. وبستر همچنین به خاطر تنوع بین المللی با دانشجویان بیش از ۷۰ کشور شناخته شده‌است.

در حال حاضر حدود 500 دانش آموز در حال تکمیل برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد خود هستند. جالب است بدانید که تنها حدود ۲۰٪  دانشجویان از اتریش می‌آیند.

از آن‌جا که وبستر یک دانشگاه خصوصی است هزینه های خاص خودش را دارد. این هزینه‌ها شامل سالانه 20،900 یورو برای ترم پاییز و بهار، هزینه فارغ التحصیلی 100 یورو، هزینه جایگزینی کارت شناسایی 30 یورو و در نهایت هزینه کل برای شروع تحصیل در این دانشگاه : 21،165 یورو است.

دانشکده‌های دانشگاه وبستر وین میان دانشگاه های اتریش:

?    کسب و کار و مدیریت

?    روابط بین الملل

?    ارتباطات رسانه‌ای

?    مرکز هنرهای لیبرال

?    مدیریت بازرگانی

?    مدیریت

?    کسب و کار بین المللی

?    روابط بین الملل

?    روانشناسی

?    ارتباطات رسانه ای

?    روابط بین الملل (MA)    

?    روانشناسی مشاوره (MA)

?    امور مالی (کارشناسی ارشد)

?    بازاریابی (کارشناسی ارشد) یا

دانشگاه های علوم پزشکی اتریش

در این قسمت از مقاله‌ی دانشگاه های اتریش به بررسی برترین دانشگاه های علوم پزشکی در اتریش می‌پردازیم. دانشگاه های برتر علوم پزشکی اتریش شامل موارد زیر می‌شوند:

1) دانشگاه پزشکی وین: 

امروزه دانشگاه پزشکی وین در میان ۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد و این دانشگاه ۱۴ نفر است و بالاترین رتبه دانشکده پزشکی در اروپا و بهترین دانشکده پزشکی در اتریش می‌باشد.

2)دانشگاه علوم پزشکی گراتس:

در این دانشگاه تحصیل به زبان آلمانی وجود دارد.

3)دانشگاه پزشکی اینسبروک

4)Paracelsus خصوصی دانشگاه پزشکی، سالزبورگ

5)مدرسه استئوپاتی وین

e

شرایط پذیرش در دانشگاه های اتریش

در قسمت آخر مقاله‌ی دانشگاه های اتریش به شرایط پذیرش در این دانشگاه هایی که اشاره کردیم می‌پردازیم. از آنجا که اتریش انواع مختلفی از دانشگاه ها را دارد، الزامات و معیارهای پذیرش متفاوتی نیز وجود دارد. در اینجا چند جنبه که شما باید در ذهن داشته باشید را نام می‌بریم:

?    اکثر دانشگاه های اتریش ایجاب می‌کنند که شما زبان آلمانی را بشناسید، چرا که بسیاری از برنامه‌های مطالعه (به ویژه لیسانس) – حداقل تا حدی – به زبان آلمانی تدریس می‌شوند.

?    برای دانشگاه های اتریش که به انگلیسی تدریس میکنند، باید مهارت بالایی در این زبان داشته باشید.

?    آخرین مدرک تحصیلی خود را باید ارائه دهید.

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا/EEA با مدرک تحصیلی از یک کشور غیر اتحادیه اروپا/EEA تنها ممکن است همان انضباط یا چیزی نزدیک به آن را مطالعه کنند. به عنوان مثال، اگر شما لیسانس خود را در علوم انسانی گرفته‌اید، دیگر نمی‌توانید برای کارشناسی ارشد، کسب و کار بخوانید.

رشته های محبوب در دانشگاه های اتریش

اتریش دارای ۱۴ دانشگاه رتبه بندی شده در رتبه بندی جهانی و بسیاری دیگر از موسسات آموزش عالی است که رضایت دانشجویان بزرگ و برنامههای مطالعه با کیفیت بالا را فراهم می‌کنند. خوب است بدانید که برخی از محبوب‌ترین گزینه‌های مطالعه در دانشگاه های اتریش موارد زیر هستند:

?  کارشناسی ارشد در مدیریت کسب و کار 

?  کارشناسی ارشد در مدیریت

?  کارشناسی ارشد مهندسی 

?  کارشناسی ارشد در علوم کامپیوتر 

شما می توانید با پر کردن فرم زیر به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.