[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]در این مقاله به شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی فرانسه  پرداخته ایم. در صورتی که نیاز به مشاوره دارید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. در سال 2010 تقریبا 79 میلیون نفر به فرانسه مسافرت کردند، و این کشور به یکی از پر بازدید شده ترین کشور در جهان تبدیل شد. فرانسه به دلیل داشتن فرهنگ غنی، غذا، نوشیدنی و مناظر دیدنی ،  یک مکان عالی برای بازدید از چند هفته تا چند ماه است. نوع ویزای مورد نیاز برای بازدید از فرانسه بستگی به ملیت و طول اقامت شما دارد. فرانسه به شهروندان بسیاری از کشورها اجازه می دهد بدون داشتن ویزای توریستی به مدت 3 ماه از این کشور بازدید کنند. اگر می خواهید بیش از سه ماه در فرانسه بمانید، پس از بازگشت به کشور خود ، می توانید برای ویزای طولانی مدت درخواست بدهید. برای اخذ ویزای شینگن یا ویزای طولانی مدت  باید به کنسولگری محلی فرانسه خود مراجعه کنید.

مواردی که نیاز به اخذ ویزای توریستی فرانسه نیست

برای بازدید و گردش در فرانسه با توجه به  کشور اصلی شما ممکن است به ویزای توریستی برای اقامت 3 ماهه یا طولانی مدت نیاز داشته باشید و ممکن است نیازی به آن نباشد.
  • اگر اهل کشور آندورا، موناکو یا سوئیس، یا بخشی از اتحادیه اروپا (EU) یا منطقه اقتصادی اروپا (EEA) باشید، نیازی به  ویزای طولانی مدت توریستی فرانسه ندارید.
 
  • اگر دارای گذرنامه از یکی از کشورهای بریتانیا، آندورا، آرژانتین، استرالیا، برمودا، برزیل، برونئی، کانادا، شیلی، کاستاریکا، کرواسی، السالوادور، گواتمالا، مقر پاپ، هندوراس، اسرائیل، ژاپن، مالزی، مکزیک، موناکو، نیکاراگوئه، نیوزیلند، پاناما، پاراگوئه، سان مارینو، سنگاپور، کره جنوبی، سوئیس، ایالات متحده، اروگوئه، ونزوئلا، هنگ کنگ (منطقه ویژه ای از جمهوری خلق چین) یا منطقه اداری ویژه ماکائو جمهوری خلق چین هستید نیازی به ویزای توریستی 3 ماهه نمی باشد.
 
  • اگر کشور شما جزء کشورهای ذکر شده در بالا نیست، به احتمال زیاد باید برای دریافت ویزای شینگن 3 ماهه درخواست دهید.

مدت اعتبار پاسپورت برای اخذ ویزای توریستی فرانسه

پاسپورت شما باید حداقل 90 روز بعد از تاریخ سفر شما اعتبار داشته باشد. گذرنامه شما که حداقل در 10 سال گذشته صادر شده است باید حداقل 2 برگه خالی  و مطابق با پروفایل شما باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی کشور فرانسه

  • عکس های گذرنامه در ابعاد 3.5 در 4.5 سانتی متر.  تقریبا 80 درصد از تصویر باید چهره ی شما باشد (سرحد موی سر و پیشانی) .
 
  • اطلاعات رزرو هتل یا رزرو تور ، اطلاعات پرواز خروج و بازگشت.
 
  • دفترچه و پوشش بیمه درمانی حداقل پوشش هزینه های پزشکی باید 30 هزار یورو باشد.
 
  • اثبات تمکن مالی ( صورت حساب اصلی 3 ماه گذشته )
 
  • مدارک اقامت در منطقه ای که در آن درخواست می کنید. صورت حساب و کارت شناسایی همراه با آدرس محل کار و یا اقامت.

نکته:

  1. شما باید درخواست و مدارک مورد نیاز را  در زمان وقت سفارت فرانسه ارائه دهید.
  2. مدت زمان دریافت ویزای کوتاه مدت تقریبا 2 تا 3و  ویزای بلند مدت تقریبا 2 ماه است ( این زمان ممکن است طولانی تر باشد ).
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]