تحصیل در کالج های فرانسه و همچنین اخذ پذیرش تحصیلی از کالج‌های این کشور یکی از آرزوی قدیمی بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان بوده است.
در نظام آموزشی فرانسه دانش آموزان می‌توانند از 15 سالگی وارد دوره‌ی دبیرستان که کالج (college) نامیده می‌شود، شوند. همینطور دانش آموزان از سایر کشورهای در صوت گذراندن پیش نیازها در کشور مبدأ می‌توانند وارد دوره‌ی آموزشی کالج های فرانسه شوند.
در این مقاله قصد داریم قوانین و شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از کالج های فرانسه را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

تحصیل در کالج های زبان فرانسوی

تحصیل در کالج های زبان فرانسوی

یکی از کالج‌های فرانسوی که دانش آموزان و یا حتی دانشجویان برای تحصیل انتخاب می‌کنند کالج‌های زبان فرانسوی است.
همه می‌دانند که یاد گیری یک زبان در کشور بومی آن زبان چقدر می‌تواند بهتر انجام شود. به همین دلیل افراد بسیاری برای تحصیل زبان فرانسوی به کالج های فرانسه مراجعه می‌کنند.
در این کالج ها دوره‌های آموزش زبان فرانسه عمومی، زبان فرانسه آکادمیک، آمادگی دانشگاه، زبان فرانسوی مخصوص مشاغل و … ارائه می‌شود که متقاضیان با توجه به نیاز خود دوره‌ی مورد نظر را انتخاب می‌کنند. کالج‌های زبان در شهرهای مختلفی در فرانسه قرار دارند چند نمونه از کالج های زبان در شهر های مختلف عبارتند از :

📌 کالج‌های زبان در Paris

📌 کالج‌های زبان در Amboise

📌 کالج‌های زبان در La Rochelle

📌 کالج‌های زبان در Broadax

📌 کالج‌های زبان در Nice

9

کالج های زبان فرانسوی

در ادامه چند کالج برای آموزش زبان فرانسه که متقاضیان می‌توانند از آن‌ها پذیرش بگیرند را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

کالج اتحاد زبان فرانسه

کالج اتحاد زبان فرانسه یکی از معروف‌ترین مؤسسات آموزش زبان فرانسه است. این کالج هم در فرانسه و هم در سراسر جهان دارای شعب مختلفی است که متقاضیان می‌توانند در آن‌ها به تحصیل بپردازند.
کالج اتحاد زبان فرانسه برای متقاضیان از تمام سطوح از مبتدی تا پیشرفته دوره‌های آموزشی زبان فرانسه را برگزار می‌کند. این موسسه نه فقط برای دانش آموزان و دانشجویان بلکه برای تمامی افراد در تمامی سنین دوره‌های آموزشی دارد.

کالج آزور لینگوآ

کالج آزور لینگوآ نیز یکی دیگر از کالج های فرانسه است که دوره‌های آموزش زبان فرانسوی را برای متقاضیان برگزار می‌کند.
کالج آزور لینگوآ از روش‌های نوین برای آموزش زبان فرانسه استفاده می‌کند.

دانشجویان این کالج از روش‌های مختلفی مانند مطالعه اسناد معتبر، پرونده های ویدیویی، صوتی، کمیک، کلیپ های مطبوعاتی و ترانه های فرانسوی، فیلم ها و رمان های فرانسوی برای آموزش زبان فرانسوی بهره می‌برند. بدون شک تحصیل زبان فرانسه در کالج آزور لینگوآ یک تجربه‌ی جدید از یادگیری زبان فرانسه خواهد بود.

معرفی تعدادی از کالج های فرانسه

کالج های فرانسه صرفاً به کالج‌های آموزش زبان محدود نمی‌شوند. کالج‌های تحقیقاتی بسیاری وجود دارند که علم جویان می‌توانند برای تحصیل وارد این کالج‌ها شوند. در ادامه تعدادی از این کالج‌ها را معرفی می‌کنیم.

کالج فرانسه (Collège de France)

کالج فرانسه (Collège de France)

کالج فرانسه (Collège de France) یکی از قدیمی‌ترین کالج های فرانسه است که در قرن شانزدهم در شهر پاریس تأسیس شده است. کالج فرانسه یکی از معتبرترین مؤسسات تحقیقاتی در فرانسه است.
این کالج در 3 سال اخیر توانسته 21 جایزه نوبل و مدال ۸ فیلد را از آن خود کند. آزمایشگاه‌های تحقیقاتی این کالج از بهترین آزمایشگاه‌های فرانسه برای انجام پژوهش و تحقیقات هستند.
کتابخانه‌ی این کالج یکی از بزرگ‌ترین و بهترین کتابخانه‌های تحقیقاتی اروپا است. بسیاری از کتاب‌های نادر که در دیگر کتاب‌خانه‌های جهان وجود ندارند در این کتابخانه در دسترس علم جویان قرار می‌گیرند.

کالج هنر پاریس در کشور فرانسه (Paris College of Art)

کالج هنر پاریس در قرن شانزدهم در شهر پاریس تأسیس شد. کالج هنر پاریس ارائه بالاترین استانداردهای آموزش هنر و طراحی است که در یک پارادایم آموزشی آمریکا تدریس می‌شود، را به متقاضیان ارائه می‌دهد. رشته‌های مختلف هنری اعم از موسیقی، نقاشی، تئاتر و … در کالج هنر پاریس تدریس می‌شود.

هر ساله افراد بسیاری برای پذیرش در این کالج درخواست خود را ارائه می‌دهند، اما تنها عده‌ی کمی موفق به اخذ پذیرش از این کالج می‌شوند. داشتن رزومه‌ی قوی و همچنین استعداد هنری ویژه از عوامل مهمی است که منجر به اخذ پذیرش از کالج هنر پاریس می‌شود.

کالج ترو کشور فرانسه (Touro College France)

کالج ترو یکی از کالج های فرانسه است که رشته‌های مختلف دانشگاهی در آن ارائه می‌شود. این کالج بیش از آن که یک کالج باشد بیشتر یک دانشگاه است. کالج ترو فرانسه هر ساله متقاضیان زیادی را از کشورهای دیگر پذیرش می‌کند و به افرادی که واجد شرایط باشند، بورسیه‌های کمک هزینه تحصیلی نیز ارائه می‌دهد.

کالج ترو کشور فرانسه (Touro College France)

شما می توانید با پر کردن فرم زیر به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.