دانشگاه koc(کوچ) ترکیه

فهرست

درباره ی دانشگاه koc (کوچ) ترکیه

دانشگاه koc (کوچ) جزو دانشگاه های خصوصی غیرانتفاعی، برترو پیشرو ترکیه  در شهر استانبول می باشد همچنین با سطح آموزشی بالا در سال 1993 تاسیس شده است .

دانشگاه koc (کوچ) به خاطرتعهد در برتری و  برنامه های رفاهی آن شناخته می شود .

این دانشگاه یکی از معتبر ترین دانشگاه های ترکیه به حساب می آید که دانش اموزان زیادی، از برترین دبیرستان های ترکیه مانند؛ دبیرستان استانبول ، کالج رابرت ، آکادمی آمریکایی اسکودر ، دبیرستان Koc و …جذب آن می شوند. همچنین هیئت علمی دانشگاه از محققان و دکترای نخبه ی موسسه ی تحقیقاتی نخبگان جهان جذب شده اند که همین عامل باعث ترغیب دانشجویان خارجی به تحصیل در این دانشگاه می شود.

دانشگاه koc (کوچ) با ارائه 22 برنامه کارشناسی ، 23 برنامه کارشناسی ارشد و 29 برنامه دکترا، دارای 62 ساختمان (دانشکده ها ، مراکز بهداشتی ، مراکز ورزشی ، ساختمان های اداری ، مراکز علمی و تحقیقاتی ، آزمایشگاه ها و کتابخانه ) به همراه 6216 دانشجو می باشد .

رنکینگ دانشگاه koc (کوچ) ترکیه

طبق رتبه بندی موسسه تایمز (TIMES) و براساس رتبه بندی دانشگاه های جهان در آموزش عالی  در سال 2020  دانشگاه Koc  (کوچ)

در بین 600 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است.

بر اساس رتبه بندی کیو اس (QS) در سال 2020 این دانشگاه موفق به کسب رتبه 451 در بین برترین دانشگاه های دنیا همچنین اولین دانشگاه برتر ترکیه شده است.

ترکیه

دانشکده های دانشگاه koc (کوچ) ترکیه

 • دانشکده اقتصاد و علوم مدیریتی
 • دانشکده علوم
 • دانشکده علوم اجتماعی و ارتباطات
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده پرستاری 

 

علاوه بر دانشکده های مختلفی که در بالا نام برده شد دانشگاه koc (کوچ) شامل 3 مدرسه ی فارغ التحصیلان با نام های : آموزش مشاغل ، علوم و مهندسی ، ارتباطات وعلوم اجتماعی  و یک انستیتو علوم بهداشتی است.

همچنین قابل ذکر است از آنجا که اکثر رشته های دانشگاه koc  (کوچ) به زبان انگلیسی تدریس می شود مسلط بودن به زبان انگلیسی امری واجب برای دانشجویان است.

نحوه ی پذیرش دانشگاه koc (کوچ) ترکیه

دانشجویانی که قصد پذیرش در دانشگاهKoc (کوچ) در ترکیه را دارند باید در آزمون های ورودیSAT  و یا ACT شرکت کنند وبتوانند نمره قبولی را در این آزمون ها کسب نمایند.

برای قبولی در رشته ی پزشکی باید نمره پیش دانشگاهی و دیپلم دانشجویان بالای 18 و برای قبولی در سایر رشته ها بالای 14 باشد.

همچنین حداقل نمره آزمون SAT  برای رشته پزشکی 1410 وبرای سایر رشته  ها از 1180 تا 1600 و حداقل نمره در آزمونACT برای رشته پزشکی 31 از 36 می باشد.

دانشگاه koc (کوچ) از آن دسته از دانشگاه هایی می باشد که دانشجویان برتر را بیشتر جذب میکند و ممکن است از بین تعداد زیادی متقاضی تنها چند دانشجوی برتر و نخبه را انتخاب کند.

در نتیجه انگیزه نامه دانشجو بسیار مهم و حائز اهمیت است.

شهریه های دانشگاه koc (کوچ) ترکیه

دانشگاه Koc(کوچ)  جزو دانشگاه های خصوصی ترکیه به حساب می آید.

شهریه های دانشگاه های خصوصی ترکیه نسبت به دانشگاه های دولتی که اغلب به صورت نیمه رایگان می باشند، کمی بیشتر است.

البته تحصیل در دانشگاه های خصوصی مزایای زیادی دارد که در ادامه مطلب به آن اشاره می کنیم.

دانشگاه کوچ همچنین قسمتی را برای بورسیه دانشجویان اختصاص داده است.

برای دریافت بورسیه افرادی قبول می شوند که دارای معدل بالا در دوران دبیرستان و همچنین نمرات بالا درآزمون های ورودی باشند.

شهریه رشته های پزشکی و پیرا پزشکی کمی بالاتر از سایر رشته ها در دانشگاه koc (کوچ) می باشد، البته باید در نظر داشت که عوامل مختلفی به میزان شهریه بستگی دارد.

شهریه رشته پزشکی  : حدودا سالانه 133000 لیر

شهریه تمامی رشته ها به جز پزشکی : حدودا سالانه 96500 لیر

مزایای تحصیل در دانشگاه koc (کوچ) ترکیه

دانشگاه Koc (کوچ) برای دانشجویان ممتاز و برتر که دارای ریز نمرات عالی و نمرات بالا در آزمون ورودی SAT  و یا ACT  هستند ، بورسیه های 25 درصد و 100 درصد در نظر گرفته است که این بورسیه ها دارای امتیازهای فراوانی هستند که عبارتند از :

 • پوشش شهریه دانشگاه با تخفیف 25 تا 100 درصد
 • ارائه حقوق ماهیانه 1500 لیر برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و 3000 لیر برای دانشجویان مقطع دکترا
 • پرداخت 750 لیر در ماه برای خوابگاه و یا دانشجویانی که خانه دانشجویی اجاره کرده اند
 • ارائه بیمه درمانی کامل
 • پرداخت کمک هزینه برای سفرهای تحقیقاتی 

بورسیه در دانشگاه koc (کوچ) ترکیه

دانشگاه Koc(کوچ)  یکی از معتبر ترین دانشگاه های ترکیه می باشد.

آینده شغلی بسیار خوبی در انتظار فارغ التحصیلان این دانشگاه وجود دارد.

دانشگاه کوچ عضو بورس بولونیا و آراسموس می باشد، بدین معنا که دانشجویان پس از اتمام تحصیل خود می توانند در تمامی دانشگاه های اروپا و آمریکا برای ادامه تحصیل مهاجرت کنند.

از دیگر مزایای دانشگاه koc (کوچ) می توان به ارائه بورسیه های مختلف مانند بورسیه 25 درصد و بورسیه 100 درصد به دانشجویانی که موفق به کسب نمرات عالی و همچنین انجام تحقیقات مختلف شده اند، اشاره کرد.

دانشجویان برتر دانشگاه  Koc(کوچ) پس از اتمام دوره تحصیلی خود در دانشگاه میتوانند در  شرکت های هولدینگ کوچ مشغول به کار شوند و درآمد بالایی را بدست بیاورند.

دانشگاه کوچ علاوه بر خدمات آموزشی با سطح بالا امکانات رفاهی دیگری نیز برای دانشجویان اختصاص داده است.