تحصیل در قبرس موضوعی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

قبرس با جمعیتی در حدود 1.1 میلیون نفر بزرگ ترین کشور در جزایر مدیترانه می باشد. 

زبان گفتاری این کشور یونانی است و همچنین یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد. اگرچه زبان یونانی رایج‌ترین زبان در این کشور است، اما اکثر جوانان و نوجوانان به عنوان سخنرانی به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند.

یکی از نکات مهم درباره ی این کشور ، آموزش بین المللی آن است که دانش آموزان می توانند با هزینه کم و کیفیت بالا به یادگیری بپردازند.

قبرس شرایط تحصیلی مناسبی را برای دانش آموزان بین المللی آماده کرده است.

 آب و هوای دل‌پذیر مدیترانه‌ای و سواحل ماسه‌ای زیبا می‌تواند یک تجربه ی لذت‌بخش برای تحصیل در قبرس اضافه کند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

درباره ی قبرس

کشور قبرس یک کشور جزیره ای در قسمت شرقی دریای مدیترانه استپایتخت آن ،شهر نیکوزیا می باشد.

در این کشور به دو زبان ترکی و یونانی صحبت میشود و هر دو زبان رسمی کشور قبرس می باشد.

 در قسمت شمالی قبرس اغلب به زبان ترکی صحبت میکنند و مسلمان هستند و در قسمت جنوبی قبرس که بخش اروپایی این کشور محسوب میشود عموما یونانی صحبت میکنند و مسیحی ارتودوکس می باشند.

جزیره قبرس سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه می باشد. کشور قبرس جزو اتحادیه اروپا است و واحد پول این کشور یورو می باشد.

کیفیت آموزشی در قبرس

کیفیت آموزشی در قبرس

با نرخ سواد 97.6 درصد می‌توانید اطمینان حاصل کنید که سطح تحصیلات در قبرس بالا استاز آن‌جا که بیش‌تر افراد بالای 25 سال یا تحصیلات عالیه خود را به پایان رسانده‌اند و یا دارای مدرک تحصیلات تکمیلی هستند.
مدارک اخذ شده از جمهوری قبرس در سراسر جهان معتبر است زیرا تحصیلات در قبرس تحت سیستم اراسموس ثبت شده‌استتحرک بهتری برای دانشجویانی که در دانشگاه‌ها و موسسات خصوصی شرکت می‌کنند وجود دارد. به دلیل همکاری‌های مختلف بین المللی با ارگان ها و موسسات آموزش خارجی، برخی از قوانین دولتی دانشجویان را از دانشگاه‌های دولتی در چند مورد محدود می‌کند.

ایمنی و امنیت عمومی در قبرس

قبرس برای خارجی‌ها بسیار ایمن است زیرا در سراسر جزیره میزان جرم تقریباً صفر است..مهاجران بین المللی تقریباً 35٪ از جمعیت قبرس را به خود اختصاص می‌دهد زیرا این یک جاذبه مهم گردشگری به ویژه در طول تابستان است. این امر باعث می‌‌‌شود تا مردم محلی با بیگانگان بسیار آشنا و دوستانه باشند و باعث افزایش امنیت برای تحصیل در قبرس می‌شود.

بازار کار بعد از تحصیل قبرس

دانشجویان بین المللی که برای تحصیل در قبرس رفته‌اند، پس از 6 ماه از ورود به این کشور مجاز به کار برای مدت 20 ساعت در هفته هستند. دانشجویان باید در موسساتی ثبت نام کرده و برای داشتن اجازه کار برگه صورتی داشته باشند.

روش های تحصیل دانشجویان بین المللی در قبرس

اگر شما هم جزو دانشجویانی هستید که قصد دارید به تحصیل در قبرس بپردازید، برای به حداکثر رساندن شانس خود باید از روش‌های زیر ادامه دهید :

 • یکی از مهم‌ترین مواردی که باید مورد توجه قرار گیرد هزینه آن است. در قبرس گرفتن بورسیه تحصیلی کار چندان سختی نیست. تحصیل در دانشگاه‌های مقرون به صرفه و کار در حین تحصیل یا گرفتن بورسیه تحصیلی می باشد.
 • هنگام تحصیل در قبرس شرایط عمومی برای درخواست شما وجود دارد. شما باید آن‌ها را برآورده کنید.
 • سپس باید با استفاده از شرایط مورد نیاز خود به دانشگاه‌های قبرس مراجعه کنید.
 • و در آخر باید ویزای دانشجویی بگیرید.

هزینه تحصیل در قبرس

هزینه تحصیل در قبرس

تحصیل در قبرس واقعاً مقرون به‌صرفه است زیرا دانشجویان مقطع کارشناسی فقط باید حداقل 3928 دلار (3500 یورو) سالانه بپردازند. از طرف دیگر، هزینه برای تحصیل رشته‌های داروسازی گران‌تر یعنی سالانه 7856 دلار (7000 یورو) است. رنج تقریبی شهریه در دانشگاه‌های قبرس در مقطع کارشناسی را می‌توان بین 2800 تا 7200 یورو در سال دانست.

هزنیه تحصیلات تکمیلی‌تر نیز نسبت به بیش‌تر کشورهای مهاجرپذیر مناسبتر است یعنی می‌توان بین 5500 – 12800 یورو تخمین زد.

همچنین در قبرس هزینه زندگی نیز معقول است. این رقم در هر سال حدود 4770 تا 5612 دلار (4250 تا 5000 یورو) برای شما هزینه خواهد داشت که تقریباً معادل 400 تا 467 دلار در ماه استهزینه زندگی در قبرس بسته به اولویت افراد و میزان هزینه‌های فردی می‌باشد اما هزینه‌های زندگی در قبرس ارزان‌تر استیک وعده غذایی در یک رستوران متوسط بسته به وعده غذایی بین 6 تا 15 یورو هزینه خواهد داشت.

در جدول زیر بخشی از هزینه‌های زندگی در قبرس را می‌بنید :

 

بودجه                                                 

هزینه ها                                                

1/55 یورو                                             

یک لیتر شیر معمولی                                      

1/80 یورو                                            

یک قرص نان تازه (500 گرم)                               

2/08 یورو                                             

یک کیلوگرم برنج                                         

0/86 یورو                                             

یک کیلوگرم سیب زمینی                                     

3/20 یورو                                            

یک شانه تخم مرغ                                          

 

هزینه‌ها                                           

اجاره خانه                                              

آپارتمان (1 اتاق خواب) در مرکز شهر                       

350 دلار در ماه                                           

آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز                     

300 دلار در ماه                                            

آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر                     

500 تا 550 دلار در ماه                                   

آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز                    

400 تا 450 دلار در ماه                                   

 

شرایط عمومی تحصیل در قبرس

شرایط عمومی تحصیل در قبرس

اگر مشتاق تحصیل در قبرس هستید باید پس از تامین هزینه‌های مهاجرت به قبرس،  یک سری شرایط عمومی برای این کار فراهم کنید.

 • شرایط زبان انگیسی (دوره کارشناسی)
 • شرایط زبان انگیسی (فارغ التحصیل)
 • مدارک مورد نیاز (دوره کارشناسی)
 • مدارک مورد نیاز (فارغ التحصیل)

شرایط زبان انگلیسی (دوره کارشناسی)

اکثر دانشگاه‌های خصوصی قبرس تمایل به تدریس به زبان انگلیسی دارند در حالی که دانشگاه‌های دولتی دوره‌هایی را ارائه می‌دهند که بیش‌تر آن‌ها با محدودیت‌های جزئی به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. برای این منظور، دانشجویان بین المللی آینده باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشند که نشان دهد برای تحصیل در قبرس به این مهارت تلسط کافی دارند. 

بنابراین آزمون‌هایی مانند IELTS لازم است. با این حال، برخی از موسسات به دانشجویان بین المللی نیاز دارند که از یونانی نیز دانش مناسبی داشته باشند. علاوه بر این، دانشجویان این فرصت را دارند که زبان دوم برای خود انتخاب کنند، این زبان بسته به دانشگاه یا یونانی است یا ترکی.

دانشجویان بین المللی باید نمره‌های زیر را در مورد مهارت زبان انگلیسی کسب کنند:

 • آیلتس = باند 6.5
 • TOEFL CBT = 213
 • TOEFL iBT = 79
 • TOEFL PBT = 550

همچنین ممکن است دانشجویان قبل از پذیرش، انتخاب کنند که در آزمون زبان انگلیسی دانشگاه شرکت کنند. از طرف دیگر دارندگان مدرک لیسانس بین المللی (IB) ممکن است از شرکت در آزمون مهارت انگلیسی معاف شوند.

در حالی که نمرات فوق الذکر معیارهای معمولی هستند، برخی از دانشگاه‌ها ممکن است نمره کمتری داشته باشند. در دانشگاه نیکوزیا ممکن است دانشجویی با TOEFL PBT 513 ، TOEFL CBT 183 ، TOEFL iBT 65 یا IELTS band 5.5 پذیرفته شود.

در حالی که اکثر دانشگاه‌ها دارای برنامه‌های آموزش زبان یونانی هستند، بعضی از آن‌ها این برنامه را ندارند مانند دانشگاه صنتعی قبرس. در این دانشگاه تمام رشته‌های کارشناسی ارشد به زبان یونانی تدریس می‌شود. 

به همین ترتیب، برای پذیرفته شدن در این دانشگاه باید به این زبان مسلط باشید. با توجه به این تغییرات در الزامات زبان، توصیه می‌شود وب سایت دانشگاه خود را از نظر نمره آزمون تعیین شده بررسی کنید تا برای تحصیل در قبرس مشکلی نداشته باشید

 

شرایط زبان انگلیسی (فارغ التحصیل)

برای تحصیل در قبرس به عنوان متقاضی بین المللی فارغ التحصیل، باید محدوده نمرات مهارت انگلیسی را همانطور که گفته شد دنبال کنید. مهارت‌های زبان انگلیسی برای دانشجویان کاشناسی ارشد و کارشناسی به طور کلی یکی است اما تفاوت‌های جزئی دارند بنابراین باید به این نکته دقت کنید که شما قادر خواهید بود با توجه به شرایط زبانتان دانشگاه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید در دانشگاه قبرس تحصیل کنید، این دانشگاه برای مقطع کارشناسی نمرات IELTS ، TOEFL CBT و TOEFL PBT را می‌پذیرد. هرچند برای TOEFL iBT به نمره بالاتر از 92 نیاز دارید.

همین موضوع برای دانشگاه صنعتی قبرس به نمره TOEFL iBT  بالاتر از 82 نیاز است.

بسیاری از دانشگاه‌ها سایر گواهینامه‌های مهارت انگلیسی را قبول می‌کنند، مانند:

 • GCE O سطح انگلیسی یا IGCSE با انگلیسی = حداقل درجه C
 • Cambridge English First ، Cambridge English Advanced ، یا Cambridge English Proficiency = 176
 • گواهی مهارت در انگلیسی = 650
 • امتحانات آنگلیا =   C1 

دانشجویانی که مدرکی دارند که به زبان انگلیسی تدریس شده‌است را به پایان رسانده‌اند، ممکن است از شرکت در آزمون مهارت انگلیسی معاف شوند.

مدارک مورد نیاز (دوره کارشناسی)

دانشگاه‌های قبرس معمولاً دانشجویان مقطع کارشناسی را ملزم به ارائه گواهی دبیرستان و صفحه شناسنامه گذرنامه اسکن شده می‌کنند.

در برخی از برنامه‌ها، نمره شما ممکن است پایه‌ای برای قبولی باشد. اگر مایل به تحصیل پزشکی یا دندانپزشکی در دانشگاه اروپایی قبرس هستید، باید معدل متوسط 90٪ یا بالاتر را داشته باشید. شما همچنین باید شواهدی از کار داوطلبانه، توصیه نامه‌ها و بیانیه شخصی را نشان دهید. مصاحبه نیز اغلب مورد نیاز است. از آن‌جا که مدارک فوق الذکر حداقل هستند، باید در مورد سایر مدارکی که از شما خواسته می‌شود با مشاور پذیرش خود مشورت کنید.

مدارک مورد نیاز (فارغ التحصیل)

 • مدرک دبیرستان
 • دیپلم لیسانس
 • متن سوابق
 • صفحه شناسه گذرنامه اسکن شده
 • رزومه یا برنامه درسی

برای متقاضیان دکترا شرایط مورد نیاز همان موارد فوق است. با این حال، شما همچنین باید موارد زیر را ارسال کنید:

 • دیپلم کارشناسی ارشد
 • متن کارشناسی ارشد
 • پیشنهاد پایان نامه

در برخی از موسسات مانند دانشگاه قبرس، مصاحبه شخصی و آزمون کتبی ممکن است لازم باشد. در همین حال، در دانشگاه بین المللی قبرس یک متقاضی تحصیلات تکمیلی نیاز به ارائه سند قوانین و مقررات امضا شده نیز دارد.

روش درخواست تحصیل در قبرس

دانشجویان بین المللی معمولاً ملزم هستند مستندات خود را چندین ماه قبل از متقاضیان محلی یا اتحادیه اروپا ارسال کنند. به هر حال، ارائه این الزامات در تاریخ زودتر به بهبود شانس پذیرش شما کمک می‌کند. درخواست تحصیل یکی از مهم‌ترین مراحل برای دانشجویان بین المللی است که مایل به تحصیل در قبرس هستند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که تمام موارد لازم را درست و دقیق انجام می‌دهید.

کارشناسی

مهلت درخواست معمولاً به ترم زمانی که می‌خواهید شروع کنید بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید در دانشگاه قبرس ثبت نام کنید، باید مدارک خود را تا اواسط ماه ژوئن ارائه دهید تا بتوانید در ماه سپتامبر شروع کنید. همچنین شما می‌توانید شروع به تحصیل در نیم‌سال دوم کنید. برای این منظور باید مقالات خود را تا اواسط ماه نوامبر تکمیل کنید.

در بیش‌تر دانشگاه‌ها، دانشگاه بین المللی قبرس هیچ هزینه درخواستی برای ثبت نام دانشجویان بین المللی قرار نداده است. از آن‌جا که مهلت برنامه بسیار متفاوت است، مطمئن شوید که در صورت وجود به وب سایت پذیرش دانشگاه خود برای چرخه‌های دریافتی و هزینه‌های مربوطه مراجعه کنید.

فارغ التحصیل

مشابه برنامه‌های کارشناسی، مدارس تحصیلات تکمیلی افتتاحیه ترم متفاوتی دارند. به همین ترتیب مهلت درخواست می‌تواند در بین دانشگاه‌ها متفاوت باشد.

در دانشگاه نیکوزیا، ترم پاییز از سپتامبر تا ژانویه ادامه دارد بنابراین مهلت ثبت نام آن اواخر ژوئن است. ترم بهار که از فوریه تا مه به طول می‌انجامد، موعد ثت نامش اکتبر است. جلسه تابستان که از ژوئن تا جولای ادامه دارد، مهلتش اواخر فوریه است.

در دانشگاه صنعتی قبرس، دو مهلت وجود دارد: مارس برای درخواست زودهنگام و ماه می برای درخواست دیررس. با این حال به دانشجویان بین المللی توصیه می‌شود اسناد خود را در اولین فرصت ممکن ارائه دهند.

پس از تکمیل مدارک، برای درخواست رسمی باید مبلغی را بپردازید (از 58 دلار یا 52 یورو شروع می‌شود). باز هم، این هزینه ممکن است برای برخی از مدارس مانند دانشگاه بین المللی قبرس رایگان باشد. مدارس تحصیلات تکمیلی بسته به تعداد متقاضیان ترم مذکور ممکن است تاریخ ورودی خود را تمدید یا کوتاه کنند. همیشه با چک کردن خبرنامه پذیرش مدرسه خود از هرگونه تغییر و بروزرسانی اطلاع پیدا کنید.

ویزای دانشجویی برای تحصیل در قبرس

ویزای دانشجویی برای تحصیل در قبرس

پس از پذیرش در دانشگاه، می‌توانید به مرحله‌ی بعد، یعنی دریافت ویزای دانشجویی اقدام کنید. این ویزای فقط برای دانشجویان بین المللی صادر می‌شود که دارای 15 واحد یا 30 ECTS در هر ترم است. دریافت ویزای دانشجویی برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در قبرس هستند یک فرآیند آسان است زیرا اگر مراحل 1 تا 3 را دنبال کرده باشید، تمام مدارک مورد نیاز خود را از قبل آماده کرده‌اید.درخواست این ویزا حدود 29 تا 58 دلار  تا 30 هزینه دارد. 

 شرایط اساسی برای درخواست ویزای دانشجویی قبرس را برایتان آماده کنیم :

 • فرم درخواست کاملاً پر شده
 • فتوکپی از گذرنامه
 • عدد عکسهایی به اندازه گذرنامه
 • اثبات مهارت انگلیسی
 • اثبات عدم سوءپیشینه

همچنین اگر اطلاعات بیش‌تری درباره‌ی آموزش صفر تا صد گرفتن ویزای تحصیلی، نیاز دارید ما به شما مقاله‌ی ویزای تحصیلی را پیشنهاد می‌دهیم.

دانشگاه های ارزان قبرس

در این از قسمت از مقاله، به عنوان قسمت های پایانی به معرفی چندتا از ازدانشگاه های ارزان و برتر برای تحصیل در قبرس می‌پردازیم.

دانشگاه نیکوزیا

دانشگاه نیکوزیا در سال 1980 تاسیس شد و در پایتخت کشور قرار دارد. این دانشگاه با بیش از 12000 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد، بزرگ‌ترین دانشگاه قبرس محسوب می‌شود. این دانشگاه از یک محوطه دانشگاه بزرگ واقع در حومه انگومیا در نیکوزیا تشکیل شده‌است. مشخصات دانشگاهي آن شامل 6 دانشكده تحصيلي اعم از دانشكده‌هاي تجارت، علوم و مهندسي، آموزش، علوم انساني و علوم اجتماعي، حقوق و دانشكده پزشكي است. در مجموع دانشگاه بیش از 100 استاندارد و برنامه‌های آموزش آنلاین را ارائه می‌دهد که در سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و همچنین دکترا هستند.

همچنین یکی از اولین دانشگاه‌های جهان است که کارشناسی ارشد ارز دیجیتال را ارائه می‌دهد و همچنین اولین کسی است که بیت کوین را به عنوان روشی برای پرداخت شهریه می‌پذیرد. 

این دانشگاه همچنین همکاری و مشارکت بین المللی قوی با طیف وسیعی از دانشگاه‌های خارج از کشور از جمله دانشگاه ارسطو تسالونیکی، دانشگاه پاترا، دانشگاه سنت جورج لندن و دانشگاه وسترن سیدنی را حفظ می‌کند. برای تحصیل در قبرس این دانشگاه گزینه‌ی مناسبی است. این دانشگاه ارزان قبرس با داشتن استانداردهای بالای علمی، به عنوان یکی از 100 دانشگاه برتر نوظهور در مناطق اروپا و آسیا شناخته شده‌است.

دانشگاه قبرس

دانشگاه قبرس یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی معتبر در کشور قبرس است که در پایتخت نیکوزیا واقع شده‌است. این دانشگاه در سال 1989 تاسیس شد و با بیش از 7000 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد تبدیل به یک موسسه معتبر بین المللی شد. در این دانشگاه تدریس عمدتا به زبان‌های یونانی و ترکی ارائه می‌شود اما دوره‌های آموزشی فشرده برای دانشجویان بین المللی آینده ارائه می‌شود. 

دانشگاه قبرس از 8 دانشكده تحصيلي شامل دانشكده‌هاي علوم انساني، علوم كاربردي، علوم اجتماعي و آموزشی، مهندسي، اقتصاد و مديريت، دانشكده پزشكي تشكيل شده است. علی‌رغم تاسیس نسبتاً اخیر، این دانشگاه به یک موسسه آموزش عالی معتبر جهانی تبدیل شده و در حال حاضر در 200-400 دانشگاه برتر قرار دارد بر اساس رتبه بندی QS و (Times Higher Education). علاوه بر این، دانشگاه قبرس یکی از معدود موسسات در کشور است که تمرکز زیادی بر تحقیق دارد و در حال حاضر بیش از 200 دوره و برنامه تحقیقاتی در حال انجام با دسترسی به امکانات مهم را ارائه می‌دهد.

دانشگاه بین المللی قبرس

 • هزینه‌های تحصیل:  6000 یورو

دانشگاه بین المللی قبرس یکی از تنها موسسات تحصیل در قبرس است که در ارائه آموزش برای دانشجویان خارجی متمرکز است، یک دانشگاه خصوصی انگلیسی است که در نیکوزیای شمالی مستقر است. این دانشگاه ارزان در قبرس برای اولین بار در سال 1997 تاسیس شد، دلیل اصلی تشکیل آن نیاز بیش‌تر به موسساتی با زبان انگلیسی بود.

 این دانشگاه از چندین دانشکده تشکیل شده‌است که شامل چندین رشته تحصیلی از جمله داروسازی، ارتباطات، اقتصاد، آموزش، مهندسی، هنر، حقوق، علوم بهداشت، کشاورزی و علوم طبیعی است. این دانشگاه چندین مرکز تحقیقاتی برجسته را در خود جای داده‌است که به پیشرفت کشور کمک بسیاری می‌کنند، از جمله مرکز تحقیقات زیست محیطی و مرکز تحقیقات بیوتکنولوژی. علاوه بر این، دانشگاه دارای چندین امکانات پیشرفته برای دانشجویان است، از یک کتابخانه جدید تا امکانات مختلف ورزشی. در حال حاضر، دارای جمعیتی بالغ بر 15000 دانشجو است و در واقع در بین بزرگ‌ترین دانشگاه‌ها قرار دارد. دانشجویان بیش از 60 کشور در CIU تحصیل می‌کنند.

دانشگاه مدیترانه شرقی

 • هزینه‌های تحصیل: از 3000 یورو

دانشگاه مدیترانه شرقی در سال 1979 ، برای تحصیل در قبرس تاسیس شد. یکی دیگر از دانشگاه‌های تحقیقاتی است که در شهر فاماگوستا در ساحل شرقی قبرس مستقر است. این دانشگاه با جمعیتی بالغ بر 18000 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد، یکی از بزرگ‌ترین موسسات آموزش عالی منطقه است. طیف گسترده‌ای از برنامه‌های لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا و همچنین دوره‌های مطالعه ویژه تحقیق، به دانشجویان ارائه می‌شود. که در مجموع شامل 141 برنامه تحصیلی است. 

زبان‌های اصلی آموزش، انگلیسی و ترکی هستند. این دانشگاه دارای یک محوطه بزرگ است که از امکانات ورزشی و اجتماعی متنوعی برای منافع دانشجویان تشکیل شده‌است. بعلاوه دارای یک کتابخانه که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین کتابخانه‌های دانشگاهی در مدیترانه با مجموعه‌ای بیش از 120،000 کتاب می‌باشد.

 این دانشگاه همچنین یک مدرسه مقدماتی انگلیسی برای دانشجویانی که مایل به توسعه انگلیسی خود هستند فراهم می کند. به همین ترتیب، دوره‌های بی‌شماری برای آموزش زبان ترکی نیز برای دانشجویان بین المللی که مایل به یادگیری یک زبان خارجی دیگر هستند، در دسترس است. این دانشگاه همچنین بر اساس رتبه بندی Times Higher Education در میان 800 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است.

دانشگاه فردریک

 • هزینه‌های تحصیل: از 5000 یورو

دانشگاه فردریک یکی دیگر از دانشگاه‌های ارزان تحصیل در قبرس است. این دانشگاه در سال 1965 تاسیس شد و از طریق دو پردیس اصلی در شهرهای نیکوزیا و لیماسول فعالیت می‌کند. این یکی از پر انرژی‌ترین و پرجنب و جوش‌ترین موسسات آموزش عالی کشور محسوب شده و طیف گسترده‌ای از دوره‌ها را در مقطع دیپلم، لیسانس و فوق لیسانس ارائه می‌دهد. 

تدریس و تحقیق بیش‌تر در زمینه‌های علوم، فناوری و هنر می‌باشد. علی‌رغم تاسیس اخیر، این موسسه اکنون یک دانشگاه مورد احترام در سطح ملی و بین المللی است. اگرچه یک دانشگاه کوچک است، اما در حال حاضر بیش از 3000 جمعیت دانشجویی دارد. 

دانشگاه فردیک شامل چندین مدرسه از جمله معماری، اقتصاد، آموزش، بهداشت، علوم انسانی و مهندسی است. مدارس بازرگانی آن به ویژه در کشور معتبر شناخته می‌شوند. در واقع، این دانشگاه به دلیل موقعیت علمی بالا در بین 100 دانشگاه برتر مدیریت و فنی در اروپا قرار گرفته‌است. این دانشگاه همچنین برنامه‌های ویژه ای را در زمینه مطالعات دریایی و مهندسی نفت اجرا می‌کند، که به طور معمول در سایر دانشگاه‌های کشور یافت نمی‌شود.

دانشگاه صنعتی قبرس

 • هزینه‌های تحصیل: از 3200 یورو

لیست ارزان‌ترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در قبرس را با دانشگاه صنعتی قبرس پایان می‌دهیم، این دانشگاه در سال 2004 و به عنوان وسیله‌ای برای ایجاد فاصله در ارائه مدارک تحصیلی تأسیس شد که در سایر موسسات آموزش عالی کشور ارائه نمی‌شود.

 دانشگاه صنعتی قبرس در شهر لیماسول واقع شده‌است، که دومین شهر بزرگ قبرس است. این دانشگاه جهت‌گیری بیش‌تری در زمینه‌های کاربردی تحقیق دارد و قبلاً به عنوان قطب دانشگاهی و تحقیقاتی علوم و فناوری در کشور شناخته شده‌بود. این دانشگاه از 6 دانشکده مهم تشکیل شده‌است که شامل مدیریت و اقتصاد‌، علوم بهداشتی، ارتباطات، هنرهای زیبا، مهندسی و همچنین علوم ژئوتکنیک و مدیریت محیط زیست است. که شامل 12 بخش آموزشی می‌باشد. 

علاوه بر این، دانشگاه صنعتی قبرس یک موسسه بین المللی و همچنین یک مرکز زبان برای دانشجویان بین المللی احتمالی که نیاز به سازگاری بیش‌تر با فرهنگ و زبان‌های قبرس دارند، فعالیت می‌کند. همچنین اکنون به عنوان یکی از 350 دانشگاه برتر جهان شناخته می‌شود.

سخن پایانی

اگر در این مقاله سوالی درباره‌ی تحصیل در قبرس داشتید که به پاسخ آن نرسیده‌اید، هم‌اکنون متخصصان ما حاضر به پاسخگویی هستند.

                                                  ⇐     با مشاوران ما به خواسته‌هایتان برسید    ⇒