در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل در مدارس کانادا می پردازیم. علاوه بر شرایط، هزینه های تحصیل در مدارس این کشور را نیز در این مقاله بیان کرده ایم. قبل از هر چیزی توضیحی کوتاه درباره کشور کانادا خواهیم داد.

یکی از بهترین مکان های جهان برای زندگی طبق گزارش سازمان ملل متحد و واحد اطلاعات اقتصاددانان جهان، کشور کانادا بوده و این کشور از سال 1994 به عنوان یکی از ده مکان برتر جهان شناخته شده است. در نظرسنجی سازمان ملل متحد، کانادا به علت دارا بودن سطح آموزشی بالا، امید به زندگی بلند و کمترین میزان جرم و خشونت، مقصد بسیاری از دانش آموزا بین المللی شده است. علاوه بر این، بزرگترین شهرهای کانادا، ونکوور، تورنتو و مونترال به عنوان شهرهای پیشرفته جهان هستند که برای زندگی و کار و تحصیل شناخته شده اند.

انواع ویزای تحصیلی کانادا

بسته به کشور مبدا و نوع و طول تحصیل شما ممکن است به موارد زیر نیاز داشته باشید:

 • ویزای اقامت موقت
 • ویزای تحصیلی
 • گواهی برنامه کبک برای دانش آموزان کبک
  • نوع ویزای مورد نیاز شما بستگی به کشور مبدا، برنامه شما و طول تحصیل شما دارد.
  • برای برنامه تحصیلی تا شش ماه = مجوز تحصیلی مورد نیاز است
  • برای برنامه های طولانی تراز شش ماه = نیاز به اجازه تحصیلی میباشد .

همیشه به یاد داشته باشید که اگر مجوز تحصیلی معتبر ندارید و مایل به ادامه تحصیل هستید، مجبور خواهید بود برای تحصیل از کشور کانادا تقاضای ویزا کنید .

سیستم تحصیل در مدارس کانادا

به طور کلی، کودکان کانادایی به مدت یک یا دو سال در سن چهار یا پنج سالگی به صورت داوطلبانه به مهد کودک می روند. همه کودکان در حدود شش سالگی شروع به رفتن به مدرسه می کنند. سال تحصیلی معمولا از ماه سپتامبر تا ژوئن سال بعد اجرا می شود و طول مدارس 11 تا 12 سال بسته به استان محل تحصیل می باشد.

پس از آن هم، دانش آموزان می توانند برای تحصیل در دانشگاه اقدام کنند. همچنین مدارس کانادا به سه دسته تقسیم بندی می شوند که عبارت اند از مدارس دولتی، مدارس خصوصی و مدارس شبانه روزی. تحصیل در مدارس دولتی برای کسانی که کارت اقامت دائم کانادا را دارند و همچنین شهروندان کانادایی ، کاملا رایگان می باشد.

تحصیل در مدارس خصوصی شامل پرداخت هزینه ی تحصیلی (هم برای شهروندان کانادایی و هم برای غیر کانادایی) می باشد. و تحصیل در مدارس شبانه روزی نیز به این صورت است که دانش آموزان باید در طول تحصیل در مدرسه اقامت داشته باشند و فقط برای تعطیلات و مواقع خاص می توانند از مدرسه خود خارج شوند.

بهتر است بدانید که تحصیل در مدارس کانادا به زبان انگلیسی انجام می شود و برای تحصیل در مدارس این کشور هم نیازی به دانستن و مدرک زبان انگلیسی نمی باشد.

آموزش عالی با کیفیت

موسسات آموزشی در کشور کانادا بسیار با کیفیت بوده و هنگام انتخاب مدرسه خود در کانادا، نوع و مکان مدرسه را در نظر بگیرید. کشور کانادا به همراه بهترین و بالا ترین سیستم آموزشی در بین کشورهای جهان می تواند مقصد بسیار مناسبی برای تحصیل فرزندانتان باشد.

هزینه تحصیل در مدارس کانادا

باید بدانید که تحصیل در کشور کانادا رایگان نیست، اما مقرون به صرفه است. میانگین هزینه دانش آموزان خارجی برای یک سال تحصیلی (8 ماه) حدود 12000 دلار است. همچنین کانادا نرخ کمترین هزینه تحصیل برای دانش آموزان خارجی را در مقایسه با انگلستان، استرالیا، نیوزلند و ایالات متحده آمریکا ارائه می دهد..

از جمله شرایط لازم برای تحصیل در مدارس کانادا

دریافت ویزای تحصیلی
داشتن تمکن مالی مناسب والدین
داشتن حداقل 4 سال سن
داشتن قیم در کشور کانادا

مدارک مورد نیاز

 • تکمیل فرم ارزیابی تحصیل در کانادا
 • دریافت ویزای والدین
 • دریافت پذیرش تحصیل در مدارس کانادا