شاید در مورد تحصیل دوره زبان فرانسه شنیده باشید و برایتان جالب باشید بدانید شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق دوره‌های زبان چیست. و آیا اصلا این گزینه‌ای هست که شما بتوانید به آن فکر کنید یا نه.

در این مقاله به این سوال پاسخ می‌دهیم که آیا شما شرایط مهاجرت به france از طریق دوره زبان را دارید؟ و با توجه به شرایطتان، چه راهی برای شما برای زندگی در عروس شهرهای جهان وجود دارد!

learn-french

مهاجرت به فرانسه از طریق دوره‌ زبان

فرانسه کشوری پیشرفته است دارای بالاترین رشد اقتصادی اروپا و کمترین میزان بیکاری و تورم است.

سامانه آموزشی این کشور در دنیا بی نظیر است. از این رو دانشجویان بسیاری از سراسر جهان برای تحصیل کشور فرانسه را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند. اگر قصد مهاجرت تحصیلی و یا کاری به فرانسه را دارید، اما مدرک زبان فرانسوی ندارید، اصلا نگران نباشید.

بهترین راه برای شما گذراندن دوره های زبان فرانسه در خاک این کشور است. دوره های زبان فرانسه از سطح A1  تا سطح C1  است.

این دوره ها 2 الی 6 بار در سال را برای دانشجویان بین المللی اختصاص می دهدو حدود یک الی دو سال به طول می انجامد.

فرانسه بر خلاف دیگر کشور های جهان، علاوه بر برگذاری دوره زبان فرانسوی، این دوره ها را با ویزای دانشجویی همراه کرده  است.

d

شرایط عمومی دوره های زبان فرانسه

اولین شرط شرکت در این دوره های زبان، داشتن سن پایین است. به طور مثال کارشناس عمرانی که 25 سال داشته باشد امکان این که بتواند پذیرش این دوره ها را بگیرد خیلی بیشتر از کسی خواهد بود که 35 سال سن دارد. شرایط کلی اخذ پذیرش دوره های زبان فرانسه را می توانید در جدول زیر به صورت کامل مشاهده کنید:

سن 22 سال 28 سال 36 سال
مدرک دیپلم کارشناسی ارشد
معدل 14 به بالا 15 به بالا 15 به بالا
گواهی تمکن مالی 1000 یورو 10000 یورو 10000 یورو
سطح زبان انگلیسی آشنایی آشنایی آشنایی

دریافت ویزای تحصیلی فرانسه از طریق دوره های زبان

دریافت ویزای فرانسه از شروع تا انتهای آن معمولا چیزی در حدود 3 الی 6 ماه به طول می انجامد. هم اکنون تمام متقاضیان این امکان را دارند که در کمترین زمان ممکن که در حدود دو هفته می باشد مصاحبه تحصیلی فرانسه را دریافت کنند.

i

مدارک لازم برای دوره های زبان فرانسه

برای تحصیل در دانشگاه های فرانسه و شرکت در دوره های زبان، شما باید مدارک زیر را همراه داشته باشید.

📌 کپی و اسکن مدرک تحصیلی دیپلم

📌 پاسپورت

📌 نامه تمکن مالی

📌 پرداخت شهریه کالج و یا دانشگاه

تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های فرانسه

تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های فرانسه به مانند دیگر کشور های دیگر نیازی به آزمون ورودی ندارد. مهمترین عامل برای تحصیل در این رشته در دانشگاه های فرانسه داشتن مدرک زبان است. برای دانشجویان خارجی این امکان نیز فراهم شده است که با گذراندن دوره های زبان فرانسه در استراسبورگ و رسیدن به سطح C1 برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های فرانسه اقدام کنند.

اما این را نیز باید مد نظر داشته باشید که برای تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه های فرانسه، باید حداکثر 24 سال سن داشته باشید.

l

دوره زبان فرانسه در استراسبورگ

استراسبورگ مرکز استان منطقه گراند، شهری بسیار زیبا و سرسبز است که در شمال شرقی فرانسه قرار گرفته است.  استراسبورگ به عنوان شهر دانشجویی معروف است و کالج های مختلفی در آن قرار دارند که دوره های زبان فرانسه را نیز برگزار  می‌کنند. برای آشنایی با بهترین دانشگا‌های فرانسه به این مطلب مراجعه مایید.

یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه های اروپا به نام استراسبورگ در این شهر در قرن 16 میلادی ساخته شده است. از مهمترین شرایط تحصیل در دوره های زبان فرانسه این دانشگاه داشتن حداقل 18 سال سن است. یکی از مهمترین مزیت های تحصیل در این دانشگاه ارزان بودن آن می باشد. هزینه دوره های زبان فرانسه نیز در این دانشگاه چیزی در حدود 200 تا 600 یورو در ماه می باشد.

N

شرایط مهاجرت به کانادا با زبان فرانسه

دانشجویانی که دوره‌های زبان خود را در فرانسه سپری کرده باشند، می‌توانند پس از گذراندن دوره های زبان و دریافت مدرک B2 با مراجعه به سفارت کانادا در پاریس برای مهاجرت کاری و یا تحصیلی کانادا اقدام کنند. از آنجا که شرایط پذیرش دانشجو و یا ویزای کاری به صورت مستقیم برای دریافت ویزای کاری و یا تحصیلی کانادا بسیار سخت شده است، مسیر گرفتن مدرک زبان B2 از دوره های زبان فرانسه و مهاجرت به کانادا مسیر آسانتر و مطمئن تری به حساب آید.

هزینه های تحصیل در فرانسه

برای دانشجویان ایرانی، شرایط مهاجرت از طریق دوره زبان در مراکز دولتی نسبت به مراکز خصوصی بسیار بهتر است. چرا که هزینه دوره‌های دولتی زبان،  ارزان و معتبر‌تر می باشد. هزینه دوره‌های زبان فرانسه  در حدود 800 تا 1800 یورو است. متقاضیان می توانند هزینه های دوره های خود را به صورت قسطی نیز پرداخت کنند. اما این در تمام مناطق و شهر های فرانسه یکسان نیست و معمولا دوره های زبان در استراسبورگ به صورت ترمی و یکجا از دانشجویان گرفته می شود.

اما هزینه های کالج های زبان استراسبورگ ارزانتر نیز می باشد. البته این را نیز در نظر باید داشته باشید که طبق قانون کشور فرانسه،  دانشجویان خارجی می‌توانند در هفته چیزی در حدود 20 ساعت در هفته کار کنند و هزینه‌های خود را پوشش دهند.

از دیگر هزینه های اخذ ویزای دانشجویی می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 

📌 اسکن مدرک دیپلم و کارشناسی

📌ریز نمرات دانشگاهی

📌 اسکن پاسپورت

📌 نمره قبولی در آزمون ورودی دانشگاه

📌 توصیه نامه از 2 الی 3 تا از استادان دانشگاهی

📌 نمونه کار

📌 رزومه

هزینه زندگی در فرانسه

فرانسه برعکس تصور، کشور گرانی نیست و با حدود 700 یورو در ماه می‌توان زندگی خوبی را در شهر هایی مانند پاریس، لیون، استراسبورگ و یا موناکو تجربه کرد. این را در نظر داشته باشید که هزینه های زندگی در شهر هایی مانند پاریس و موناکو می تواند بسیار بیشتر از دیگر شهر ها مانند استراسبورگ و یا مارسی باشد. بیشترین هزینه ای که دانشجویان یابد در فرانسه بپردازند، هزینه های اقامت آنها است.

U

جست و جوی کار در فرانسه

فرانسه نرخ بیکاری بسیار پایین دارد و یکی از محبوب ترین کشور ها برای کار است.

فرانسه  ویزای جستجوی کار ندارد. برای گرفتن ویزای کاری فرانسه باید پیشنهاد شغلی داشته باشید. یکی از مهمترین مزیت های دوره های زبان فرانسه این است که فرد با گذراندن این دوره ها می تواند سریع و راحت پیشنهاد کاری خود را در فرانسه پیدا کند. برای کار در فرانسه متقاضیان باید حداقل مدرک زبان B2 را داشته باشند.

درآمد در طول دوره زبان فرانسه

متقاضیان یادگیری زبان فرانسه می‌توانند  در حدود 20 ساعت در هفته کار کنند. با کار دانشجویی  در حدود 500 الی 700 یورو نیز درآمد داشته باشند. دولت تا سقف 40 درصد از هزینه های مسکن دانشجویی را پرداخت می کند. این را نیز باید افزود که هزینه های حمل و نقل برای دانشجویان رایگان است.

اقامت فرانسه با گذراندن دوره های زبان

دوره زبان فرانسه حکم دوره های تحصیلی داشته و به متقاضیان ویزای تحصیلی اختصاص داده می‌شود. برای گرفتن اقامت فرانسه لازم است که پس از پایان دوره های زبان و گرفتن مدرک زبان B2 با پیدا کردن یک پیشنهاد کاری و تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری پس از 5 سال اقامت در فرانسه، ویزای کاری آن کشور را دریافت کنید.

0

مزایا و معایب تحصیل در دوره های زبان فرانسه

–مزایا–

📌 ارزان بودن دوره های زیان فرانسه

📌 20 ساعت کار در هنگام تحصیل در این دوره ها

📌 امکان استفاده از بیمه دانشجویی

📌 کمک هزینه حمل و نقل از طرف دولت فرانسه

📌 امکان داشتن حساب بانکی در فرانسه

📌پذیرش در دانشگاه های فرانسه بدون بازگشت به ایران

📌تحصیل رایگان در دانشگاه های فرانسه

–معایب–

📌 محدود بودن دوره های زبان

📌 نداشتن شرایط مهاجرت طریق دوره های زبان

تفاوت کالج‌های زبان فرانسه دولتی با خصوصی

یکی از مهمترین  تفاوت‌های کالج‌های دولتی با خصوصی در میزان شهریه ای است که از دانشجویان دریافت می کنند. دانشجویان در کالج های خصوصی باید چیزی در حدود 8 هزار یورو هزینه کنند، این در حالی است که دانشجویان در کالج های خصوصی تنها 2 الی 6 هزار یورو شهریه خواهند کرد. اگر قصد دارید زبان فرانسه خود را تا سطح C2 بهبود دهید، بهتر است که در دوره های زبان کالج های خصوصی شرکت کنید. کالج های دولتی تنها تا سطح C1 دوره های خود را برگزار می کنند. متقاضیان کالج های دولتی نسبت به کالج های خصوصی نیز شانس بیشتری را برای قبول شدن دارند. اما کالج های دولتی معمولا ظرفیت کمی دارند و سریع پر می شوند. اما کالج های دولتی ظرفیت خالی بیشتری داشته و به این زودی ها نیز پر نمی شوند.

نتیجه گیری

اگر به دنبال یک راه راحت و بی دردسر برای مهاجرت به فرانسه و دریافت اقامت این کشور را دارید، شک نکنید. قطعا شرکت در دوره های زبان فرانسه یکی از بهترین راه‌ها برای مهاجرت به این کشور است. این دوره ها ارزان بوده و متقاضیان پس از این دوره به راحتی در دانشگاه های دولتی فرانسه می توانند به رایگان تحصیل کنند. از مهمترین مزیت های دیگر تحصیل در کالج های فرانسه، هزینه های پایین این دوره ها بوده و حتی امکان پذیرش تحصیلی در کانادا برای آنها آسانتر خواهد شد.

اگر تمایل دارید در دوره های زبان فرانسه شرکت کنید، موسسه مهاجرتی visapre  می تواند شما را در این زمینه همراهی کند. موسسه مهاجرتیvisapre با داشتن پرونده های موفق در امر تحصیل در دوره های زبان فرانسه با شما تا اقامت کامل در این کشور همراه شما خواهد بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره های زبان فرانسه با  کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی visapre در تماس باشید. کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی visapre، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ دوره های زبان فرانسه را با شما در میان خواهند گذاشت.

سوالات متداول

آیا امکان بردن همراه با ویزا دوره های زبان فرانسه وجود دارد؟

برای تحصیل در دوره های زبان فرانسه امکان بردن همراه وجود ندارد. اما همراه شما با گرفتن ویزای توریستی می تواند به همراه شما به فرانسه بیاید.

آیا امکان گرفتن اقامت فرانسه با دوره های زبان در فرانسه وجود دارد؟

خیر – برای آنکه شما اقامت فرانسه را کسب کنید باید حتما ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید و پس از 5 سال حضور در فرانسه اقامت دائم آن جا را دریافت کنید.

آیا امکان ادامه تحصیل در رشته های دانشگاهی پس از دوره های زبان فرانسه وجود دارد؟

بله – اگر قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی را داشته باشید باید آیلتس 6 داشته باشید، اما برای تحصیل به زبان فرانسه شما باید حتما مدرک B2 نیز داشته باشید.

آیا با سن بالای 30 امکان اخذ پذیرش در دوره های زبان فرانسه وجود دارد؟

بله – امکان درخواست پذیرش وجود دارد اما شانس قبولی در آن بسیار کم است.

چه زمانی می توان برای اخذ پذیرش در دوره زبان فرانسه اقدام کرد؟

به مانند دیگر کلاس های زبان این امکان وجود دارد که هر موقع سال در این دوره ها شرکت کنید. این دوره ها معمولا تا 6 بار در سال برگزار می شوند

شما می توانید با پر کردن فرم زیر به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.