دوره های SAT ترکیه، از دیگر موارد پرمتقضی برای تحصیل در ترکیه به حساب می‌آید. کشور ترکیه با چیزی حدود 4 میلیون مهاجر و پناهنده، یکی از کشورهای محبوب برای مهاجرت است. روش‌های مختلفی برای مهاجرت، زندگی یا تحصیل در این کشور وجود دارد که ما در این مقاله قصد داریم درباره‌ی دوره های SAT ترکیه  صحبت کنیم.

ترکیه هر سال چندین آزمون مختلف برگزار می‌کند تا مهاجرین با موفقیت در این آزمون‌ها بتوانند راحت‌تر جذب آن کشور شوند. یکی از این آزمون‌ها، آزمون SAT می‌باشد. بنابراین خود این کشور برای متقاضیانی که قصد دارند در این آزمون شرکت کنند، دوره هایی برگذار می‌کند در جهت آمادگی بیش‌تر سر جلسه آزمون که به این دوره های آمادگی، دوره های SAT ترکیه می‌گویند.

b

آزمون SAT ترکیه

آزمون SAT یک آزمون علمی است که مهارت‌های دانش آموزان را به زبان انگلیسی و دستور زبان آن‌ها را در چاچوب‌های ادبی، ریاضی و علوم به عنوان یک بخش علمی برای دانشجویانی که قبلاً مدرک دبیرستان گرفته‌اند، می‌باشد که این آزمون سالی چندین بار در برخی از کشورهای مختلف جهان برگزار می‌شود و در دانشگاه‌های بزرگ و معتبر بین المللی شناخته می‌شود.

آزمون SAT در ابتدا برای فارغ التحصیلان دبیرستان ایالات متحده در ایالات متحده  برای ورود به دانشگاه‌های خود در نظر گرفته شده‌بود و پس از آن به تمام نقاط جهان گسترش یافت و دارنده مدرک SAT می‌توانستند در دانشگاه‌های بسیاری از کشورهای جهان از جمله دانشگاه‌های بیگ و مشهور در ترکیه ادامه یابد. این آزمون از 2 بخش تشکیل شده است بخش اول آن درمورد زبان انگلیسی و بخش دوم آن در مورد معلومات شما از علوم‌های مختلف است. به طور کلی آزمون SAT درسال 6 بار تکرار می‌شود، این که در کدام یک از این آزمون ها ثبت نام کنید، بستگی به آمادگی شما دارد.

بخش های مختلف آزمون SAT ترکیه

بخش ۱

آزمون زبان انگلیسی و قوانین آن ۷۰ دقیقه است و برای آزمون توانایی دانشجو در واژگان زبان انگلیسی در نظر گرفته شده است و مهارت او در ترکیب جملات و دانش قوانین و دیگران این بخش یکی از سخت ترین بخش‌های آزمون است و پذیرش در دانشگاه‌ها بستگی زیادی به امتیاز شما در این بخش دارد. آزمون مهارت‌های نوشتن تقریباً ۶۰ دقیقه طول می‌کشد و موضوعاتی وجود دارد که یک دانش آموز انتخاب می‌کند تا در مورد آن بنویسد.

بخش ۲

این بخش اختیاری است و سوالاتی در مورد موضوعات علمی (ریاضیات، زیست شناسی، فیزیک، شیمی) وجود دارد یعنی کافی ست شما دو بخش از آن را انتخاب کنید و در آن امتیاز بالا کسب کنید و موفق شوید تا به دانشکده‌های علمی بپیوندید.

;

مباحث دوره های SAT ترکیه

? ریاضی 1 از 2 – حساب : جبر یکم

? ریاضی 2 از 2 — جبر دوم : حل مسئله و تجزیه و تحلیل داده ها؛ ریاضی پیشرفته

? کلامی 1 از 2 – خواندن : 1) فرمان شواهد؛ 2) کلمات مربوطه در زمینه

? کلامی 2 از 2 — نوشتن موضوعات : 1) بیان ایده ها ؛ ۲) کنوانسیون های استاندارد انگلیسی

آموزشگاه هایSAT ترکیه

 مراکزی که در ترکیه به گرفتن آزمون SAT می‌پردازند به موارد زیر میتوان اشاره کرد:

   ? ANKARA, TURKEY TURKISH-AMERICAN ASSOCIATION

  ?  ANKARA, TURKEY BILKENT UNIV PREPERATION SCHOOL

  ? TARSUS, TURKEY TARSUS AMERICAN SCHOOL

 ? ISTANBUL, TURKEY ROBERT COLLEGE

 ? IZMIR, TURKEY THE AMERICAN COLLEGIATE INSTITUTE

i

نمونه سوالات آزمون sat

در قسمت پایانی مقاله ی دوره های SAT ترکیه، در یک PDF نمونه سولات این آزمون را برایتان اماده کرده‌ایم.

برای دانلود نمونه سوالات روی لینک زیر کلیک کنید.

                                                         “نمونه سوالات آزمون SAT ترکیه”

مقاله ی پیشنهادی :

تحصیل در ترکیه

شما می توانید با پر کردن فرم زیر به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.